خدمت به مردم در زمره بالاترین عبادات و افضل قُرُبات است

خدمت به مردم در زمره بالاترین عبادات و افضل قُرُبات است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام‌جمعه بجنورد، امروز در دیدار با شماری از مسئولان استانی، به تبیین توصیه‌های محوری رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم پرداخت.

وی با بیان اینکه فراهم‌سازی شرایط برای برگزاری یک انتخابات باشکوه و حداکثری باید یکی از اولویت‌های دولت در هشت ماه باقی مانده باشد، اظهار کرد: کمتر کسی است که ارتباط کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس را با وضعیت بد اقتصادی انکار کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی ادامه داد: از این‌ رو وظیفه اول دولت در این مسیر، هدایت و مدیریت اجرایی کشور به‌گونه‌ای است که منجر به اعتمادسازی بیشتر مردم شده و بخش قهر کرده از صندوق‌ها را به پای صندوق رأی برگرداند، این البته وظیفه همه قوا و دستگاه‌ها است اما سهم عمده و اصلی دولت انکارناپذیر است.

وی اضافه کرد: وظیفه مهم دیگر دولت و دولتمردان، پرهیز از هرگونه اقدامی است که شائبه دخالت در انتخابات را به افکار عمومی تزریق کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی با تأکید بر پاسداشت مرزهای قانون و اخلاق، اظهار کرد: دولت و رئیس‌جمهور نماد مردم‌سالاری دینی است و همان‌گونه که به فرموده رهبر عزیز انقلاب حفظ حرمت رئیس‌جمهور و دولت و مسئولان لازم است طبعاً رعایت مرزهای قانونی و اخلاقی در مواجهات کلامی و لسانی، نقدپذیری و رواداری، پرهیز از اظهارات غیرضروری و غیرکارشناسی در هر عرصه، بیش از هرکس از دولتمردان مورد انتظار است.

وی با اشاره به ضرورت فعال‌سازی دستگاه دیپلماسی کشور در مدت‌زمان باقی مانده از عمر دولت دوازدهم، افزود: اگرچه شرایط دشوار کرونایی فعالیت‌های دیپلماتیک را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است؛ اما نگاه فرصت ساز به این شرایط و بهره‌مندی از فرصت‌های پیش‌آمده و توجه به نگاه رهبر انقلاب در نگاه به شرق، استفاده از ظرفیت همسایگان و حامیان و هم‌پیمانان منطقه‌ای و جهانی، با استفاده از فناوری نوین ارتباطی، دیپلماسی عمومی، ائتلاف‌سازی بر محور مقاومت و پیگیری رفع موانع بازپرداخت بدهی‌های کشورهای مختلف به ایران، باید در فهرست اولویت‌های وزارت خارجه باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: درست است که دولت در اداره کشور با دشواری‌های زیادی رو به روست اما این مشکل نباید منجر به تصمیمات شتاب‌زده‌ای چون ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو سال قبل شود که میلیاردها تومان خسارات را به کشور وارد آورد.

وی تصریح کرد: همچنین است طرح پیش‌فروش نفت به مردم و فراخوان مردمی برای سرمایه‌گذاری در بورس و مانند آن‌که بیشتر برای رفع کسری بودجه در سال جاری به کار می‌آمد و یک خزانه خالی را برای دولت آینده به میراث می‌گذاشت نباید دیگر تکرار شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: این‌ها گام‌های اساسی است که دولت دوازدهم می‌تواند و باید بردارد، روزهای خدمت به سرعت می‌گذرند و آنچه می‌ماند آثار خدمات ما به مردمی است که در طول تاریخ حتی در صدر اسلام نظیر ندارند و هر گونه خدمت و نوکری مسئولان در حق ایشان، بالاترین عبادات و افضل قُرُبات است.

اخبار مرتبط

حوزه‌ها و روحانیون برای خروج قرآن از مهجوریت اهتمام جدی کنند

مدیران قرآنی جلسات تفسیری برای فهم عوام را در دستور کار قرار دهند

انقلاب اسلامی در پی آن است شیوه زیستی تمدن غربی را تغییر دهد

0 نظر

ارسال نظر

capcha