سیری بر زندگی‌نامه شهید «رضا رضوی‌وند»

سیری بر زندگی‌نامه شهید «رضا رضوی‌وند»

به گزارش سراج24، شهید «رضا رضوی‌وند» در در سال 1331 در تبریز چشم به جهان گشود. وی با شعله ور شدن زبانه های آتش انقلاب اسلامی به صفوف مبارزین پیوست و در راه پیروزی انقلاب اسلامی زحمات زیادی را متحمل شد و پس با آغاز جنگ تحمیلی در تاریخ 22 خردادماه 1362 جایی که مشغول حراست از مال و جان مردم بود در یک حادثه تیراندازی در جلو مسجد وقاع در خیابان عباسی تبریز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

زندگی‌نامه شهید:

شهید رضا رضوی‌وند در سال 1331 در تبریز و میان یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. دوران تحصیلات ابتدایی تا کلاس ششم قدیم را در دبستان هاشمی تبریز ادامه داده و بعدا به خاطر کمک مالی به خانواده خویش در یک مغازه مشغول به کار می‌شود.

از همان دوران کودکی علاقه خاصی به کارهای فنی داشت، وی در تاریخ 18 خردادماه 1347 به عنوان کارآموز فنی در آموزشگاه ماشین‌سازی تبریز شروع به تحصیل کرده، بعد از دو سال موفق به اخذ مدرک دیپلم فنی شد و به عنوان کارآموز و هنرجوی نمونه معرفی شد.

رضا در سال 1351 به عنوان کارگر فنی در مسابقات مهارت فنی کارگران کشور از طرف کارخانه شرکت نمود و برای بار دوم در سال 1354 نیز در مسابقه فوق حضور یافته و به مقام دوم کشور دست یافت. در سال 1355 به عنوان استادکار فیتر در مرکز آموزش و تحقیقات شروع به تربیت کارگران و تکنسین های متخصص کرد و با شعله ور شدن زبانه های آتش انقلاب اسلامی به صفوف مبارزین پیوست و در راه پیروزی انقلاب اسلامی زحمات زیادی را متحمل می‌شد.

در کنار این امر نیز به مطالعه و تحصیل ادامه داد و در سال 1358 موفق شد گواهینامه فوق دیپلم را از انستیتو تکنولوژی کشور کسب نماید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در پایگاه مردمی مساجد و کمیته‌های انقلاب اسلامی شروع به فعالیت کند و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های نبرد نور علیه ظلمت اعزام شد و در جبهه سوسنگرد از کیان میهن اسلامیمان دفاع کرد.

این شهید والامقام در سال 1361 به عنوان عضو کمیسیون ورزشی شرکت شروع به فعالیتهای ورزشی می‌کند و به علت لیاقت و کاردانی در همان سال نیز عهده دار مسئولیت سرپرستی کارگاه چرخدنده تراشی شده و در یک شب بهاری در تاریخ 22 خردادماه 1362 جایی که مشغول حراست از مال و جان مردم بود در یک حادثه تیراندازی در جلو مسجد وقاع در خیابان عباسی تبریز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

تشییع پیکر مطهر شهید مرزبان قروه ای

تشییع پیکر مطهر معلم شهید پس از ۳۶ سال در رامهرمز

شهادت را تنها وسیله نجات خود از عذاب آخرت می‌دانم

0 نظر

ارسال نظر

capcha