توانمندسازی،درآمد پایدار وحفظ حرمت مددجویان وظیفه کمیته امداد است

توانمندسازی،درآمد پایدار وحفظ حرمت مددجویان وظیفه کمیته امداد است

به گزارش سراج24، مرتضی بختیاری در مراسم افتتاح ۸۰۰ واحد مسکن مددجویی که در شهرستان سپیدان استان فارس انجام شد با بیان اینکه ادامه مواسات و همدلی مومنانه باعث به جا ماندن آثار بابرکتی از بسیج مردمی شده است، افزود: همکاری هر چه بیشتر نمایندگان و مسئولین مردمی با محوریت امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در سطح استان، باعث افزایش عنایت الهی می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده در سطح استان فارس و افزایش چشمگیر همکاری نیکوکاران و خیران با این نهاد گفت: این همکاری باعث سرافرازی ایران در سراسر دنیا شده است.

بختیاری اضافه کرد: امیدواریم امسال با عنایت و لطف الهی و مزین شدن کمیته امداد به نام امام خمینی (ره)؛ شاهد همکاری هرچه بیشتر خیران و افزایش این کمک‌ها تا سقف ۴۰۰ میلیارد تومان باشیم.

رئیس کمیته امداد کشور با اشاره به اهمیت توانمندسازی مددجویان گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید بسیاری بر توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات، با رعایت و حفظ حرمت برای مددجویان و نیازمندان داشته‌اند که در همین راستا این اصل در صدر برنامه‌های کمیته امداد قرار گرفته است.

وی با اشاره به ارکان اصلی توانمندسازی افراد گفت: اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی ۳ رکن اصلی توانمند سازی افراد هستند که امروز با توجه به رکن دوم این و به صورت نمادین ۸۰۰ واحد مسکونی را در استان افتتاح و تحویل مددجویان می‌دهیم.

در ادامه این مراسم رئیس کمیته امداد کشور به همراه چند تن از مسئولین استانی از افتتاح ۵۰۰ واحد پنل خورشیدی مددجویی بازدید کرد.

وی در این بازدید گفت: این کار گرچه اشتغالزا نیست اما درآمد زا است و می‌تواند در روستاها کمک بزرگی برای مددجویان باشد و این افراد به کارهای دیگری همچون قالی بافی و کشاورزی بپردازند.

شایان ذکر است امروز در استان فارس در مراسم بزرگ رزمایش مهرورزی دو هزار دستگاه گرمایشی ۱۱۷ هزار بسته معیشتی سه هزار تبلت دانش آموزی و ۱۵۰۰ سری جهیزیه ویژه ایتام توضیح و به مدد جویان عزیز اهدا شد.

اخبار مرتبط

افتتاح 11 خانه محروم در شهرستان ساری

اهداء ۱۹۳ دستگاه لپ‌تاپ به ایتام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

همکاری مشترک کمیته امداد با کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha