هیچکس حق مخدوش کردن کرامت انسانی را ندارد

هیچکس حق مخدوش کردن کرامت انسانی را ندارد

به گزارش سراج24، فاطمه قاسم‌پور رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، درباره تخریب ساختمان بانوی بندرعباسی، اظهار داشت:  حادثه تخریب خانه بانوی بندرعباسی، بسیار تاسف بار و نگران کننده است.

وی افزود: موضوع تخریب خانه خانم بندرعباسی از جمله مواردی است که تکرار شده و این باعث نگرانی و تاسف است که نشان از خلا قانونی دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: ریشه این اتفاق قاعدتا یک توسعه یافتگی نامتوازنی است که هزینه آن را نباید افراد کمتر برخوردار بدهند. متاسفانه شاهدیم هزینه آن را یک زن سرپرست خانواری که آلونکی برای خود دارد، بدهد و کرامت او زیر سوال برود و اینگونه با او برخورد شود.

قاسم پور در ادامه عنوان کرد: قاعدتا در سطح کلان باید نسبت به مقابله با این مسئله و کاهش حاشیه نشینی و مواردی که ایجاد شده تدابیری اندیشیده شود.

وی بر همین اساس یادآور شد: در اجرای قانون ولو اینکه حتی قانونا هم مامور شهرداری مُحق بوده که بحث را پیگیری کند، هیچ کسی اجازه ندارد که کرامت انسان‌ها را مخدوش کند و این کاری که ما می‌بینیم نوعا در این فضاها کرامت انسان‌ها مخدوش شده زن و مرد هم نمی‌شناسد.

قاسم‌پور با اشاره به اینکه هر خانواده‌ای یا فردی که کرامت او حفظ نشود برای ما قابل پیگیری است، گفت: آن چیزی که باید در قانون شهرداری‌ها حتما پیگیری شود این است که مامور شهرداری نتواند قهرا به این سبک رفتار کرده و این عوارض را به بار بیاورد.

وی تصریح کرد: این بحثی است که حتما در مجلس بنده و همکارانم پیگیری می‌کنیم که این اصلاحات هم در سطح کلان و هم در سطح اصلاح قانونی در این موارد خاص، ‌اتفاق بیفتد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در خاتمه اعلام کرد که بنا داریم این موارد را حتما در مجلس پیگیری کنیم تا حتما این ایرادات برطرف شود.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha