ساخت 3 منزل مسکونی توسط گروه‌های جهادی در ملایر

ساخت 3 منزل مسکونی توسط گروه‌های جهادی در ملایر

به گزارش سراج24، سید جواد حسینی در جمع خبرنگاران در ملایر با بیان اینکه بسیج در سال ۵۸ با ابتکار و بصیرت و تدبیر امام راحل شکل گرفت اظهار کرد: این مهم با هدف استفاده از ظرفیت‌ها در همه بخش‌های مورد نیاز کشور به منظور گره‌گشایی از مشکلات مردم شکل گرفت.

وی گفت: تمام مردمی که دل در گرو انقلاب دارند بالقوه بسیجی هستند و مخاطب این حرکت علاوه بر جوانان، نوجوانان، میانسالان و سالمندان نیز هستند که همه جریانی معنوی به نام بسیج را ایجاد می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با اشاره به اینکه حضور فعال بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست افزود: بسیجیان پس از جنگ در همه عرصه‌های دفاع از انقلاب گره‌گشا بودند.

وی با اشاره به اینکه حضور میدانی و فعال بسیجیان شهرستان ملایر در قالب گروه‌های جهادی در عرصه‌های مختلف بی‌نظیر بوده است گفت: حضور گروه‌های بسیجی در سیل و زلزله و حوادث مختلف گواه این امر است.

حسینی به اقدمات بسیجیان از زمان شیوع کرونا تاکنون اشاره کرد و گفت: ۹۰۰ نفر از بسیجیان با شیوع کرونا به منظور کمک به کادر درمان آموزش دیدند و طرح غربالگری مرحله اول در مدت یک هفته توسط ۳۰۰ نفر از بسیجیان شهرستان انجام شد.

وی حضور بسیجیان در ضد عفونی معابر، بانک‌ها و و محل‌ها، ایجاد ۳۰ کارگاه تولیدی ماسک در شهر و روستا توسط بسیجیان با تولید ۱۰ تا ۱۵ هزار ماسک به صورت روزانه، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی و... را از جمله اقدمات بسیج و سپاه ملایر در ایام کرونا برشمرد.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر از برگزاری یکصد عنوان برنامه در هفته بسیج خبر داد و با اشاره به اعزام اکیپ‌های بسیج جامعه پزشکان و معاینه رایگان در مناطق کم‌برخوردار گفت: بازدید از پایگاه‌های نمونه توسط مسئولان، ایجاد ایستگاه‌های سلامت توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج و توزیع ماسک و بسته‌های بهداشتی رایگان در این ایستگاه‌ها از جمله برنامه‌های هفته بسیج است.

 وی آزادسازی زندانیان غیر عمد و حضور گروه‌های بسیجی در سطح شهر و روستا با لباس مشخص و در قالب گروه‌های امر به معروف به منظور تذکر در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زنگ بسیج در سامانه شاد، پویش نذر خون و حضور بسیجیان و پیشکسوتان بسیجی به منظور اهدای خون را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در ملایر دانست.

حسینی با اشاره به اینکه کاروانی با عنوان «آوای خدمت» در قالب موتورها و خودروهایی با آرم بسیج و از اقشار مختلف مردم از محل ناحیه سپاه شهرستان حرکت کرده و به ضدعفونی معابر می‌پردازند گفت: هر کدام از این خودرو ها با حضور در مناطق محروم خدمات ارائه خواهند کرد.

وی افزود: حضور درب منزل خانواده‌های کادر درمانی به منظور عرض خداقوت، تهیه و توزیع ۲ هزار بسته معیشتی در بین افراد مبتلا به کرونا، توزیع ۵۰۰ بسته لوازم‌التحریر، تهیه سه دستگاه تبلت توسط بسیجیان و تهیه پنج سری جهیزیه از جمله برنامه‌های هفته بسیج در ملایر است.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر دیدار با امام جمعه، روایتگری پیشکسوتان بسیجی در فضای مجازی، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا درب منزل؛ زیباسازی فضای مساجد شهرستان توسط پایگاه‌های مقاومت، برپایی ایستگاه‌های سلامت، برگزاری مسابقات کتابخوانی در فضای مجازی، طرح معاینه رایگان در مناطق محروم و رزمایش فرهنگی ـ اجتماعی خدمت مومنانه شامل مشاوره، مددکاری و خدمت‌رسانی به زنان را از دیگر برنامه‌های هفته بسیج برشمرد.

وی مشاوره حقوقی رایگان، بصیرت‌افزایی در خصوص آسیب‌های اجتماعی بصورت مجازی، برگزاری تور ایست و بازرسی و حضور مهندسان کشاورزی در بین کشاورزان و ارائه مشاوره تخصصی، افتتاح سه منزل در روستاهای بهاره، خردمند و کلیل‌آباد به همت گروه‌های جهادی، افتتاح دیوارکشی مدرسه روستای دهنو و کارگا‌ه‌های اقتصاد مقاومتی در زمینه سبدبافی در روستاهای علوی، اسلام شهر، آبدر، بوربور، الفاوت و ملایر و افتتاح کارگاه‌های خیاطی در روستاهای توچغاز، رضوانکده و ملایر از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانست.

اخبار مرتبط

گروه‌های جهادی می‌توانند گره‌های محیط زیستی کشور را باز کنند

گروه‌های جهادی هنوز در بندر امام خدمت‌رسانی می‌کنند

گروه‌های جهادی باید در فضای مجازی اردو بزنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha