۱۲ امام روستا برای توسعه خدمات در روستاها مستقر شدند

۱۲ امام روستا برای توسعه خدمات در روستاها مستقر شدند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام علی گندمی، ظهر امروز در دیدار فرمانده سپاه الغدیر و جعی از فرمانده سپاه الغدیر با امام جمعه یزد به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در بحث تمرکز بخشی و انسجام بخشی نیروهای مسلح در استان انجام شده و دبیرخانه مشترک نیروهای مسلح استان نیز در همین راستا شکل گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح مردمی امدادگران و حافظان سلامت در استان یزد عنوان کرد: در کمتر استانی چنین طرح‌هایی با محوریت بسیج و مساجد شکل گرفته و اینکه امروز ۸۲۰ مسجد کار رسیدگی به مردم و مقابله با ویروس کرونا را انجام می دهند، اتفاق بزرگی است.

گندمی با اشاره به اینکه این هنر امام خمینی (ره) بود که مساجد را به سنگر تبدیل کردند، افزود: در دوران انقلاب اسلامی، مساجد سنگر مبارزه، در دوران دفاع مقدس، مساجد سنگر دفاع و در دوران شیوع کرونا نیز مساجد به پایگاه مقابله و پیشگیری ازاین ویروس تبدیل شده اند.

وی با اشاره به اینکه مساجد در مقطعی کارکرد اصلی خود را از دست داده بودند، افزود: اکنون اگر همه همت کنند دیگر دغدغه ای در زمینه مسجد نداریم و می توان در حوزه مسجد محوری کارهای بزرگی انجام داد.

گندمی از تلاش های نماینده ولی یفقیه در استان و امام جمعه یزد نیز قدردانی کرد و گفت: تشکیل ستاد مردمی امدادگران و حافظان سلامت با محوریت مساجد و نیروهای بسیج نیز از تدابیر بسیار خوبی بود که یزد در اجرای آن سرآمد است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر همچنین از انتخاب و اعزام ۱۲ امام روستا به روستاهای مناطق مختلف استان یزد خبر داد و گفت: خدماتی که بسیج در محلات در قالب پیشگیری از کرونا ارائه می دهد، توسط این افراد به روستاها تعمیم داده می شود.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت حجت الاسلام علی محمدی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سیدمحمدسعید حکیم

امضای تفاهم نامه به منظور راه اندازی موزه تاریخی قرآن و مساجد/آیت الله دژکام: تمدن اسلامی و ایرانی از پیامبررحمت متاثر بوده است

شیراز میزبان دو رویداد فرهنگی ملی با موضوع قیام عاشورا

0 نظر

ارسال نظر

capcha