سردار سلیمانی همچون یک مبلغ دینی، سیره اسلامی را در جهان تبلیغ کرد

سردار سلیمانی همچون یک مبلغ دینی، سیره اسلامی را در جهان تبلیغ کرد

به گزارش سراج24، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار با مسئولان عقیدتی سیاسی نیروهای انتظامی استان قزوین اظهار کرد: براساس دستورالعمل‌های دینی و قرآنی در حکومت اسلامی، طلبه‌ها این امتیاز را دارند که در پیشگاه خداوند مسئولیت دینی بخشی از آموزش‌ها و نظارت‌ها را برعهده بگیرند.

امام جمعه قزوین در ادامه افزود: ما امروز شاهد حضور طلبه‌هایی هستیم که در کسوت طلبگی نیستند اما رسالت طلبگی را بر عهده دارند، لذا ضرورت دارد که هر کس می‌خواهد رسالت الهی را تبلیغ کرده و به دل‌ها برساند، تنها از خدا خشیت داشته و از هیچ کس دیگری واهمه نداشته باشد.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به رسالت دینی، اسلامی و الهی عمل کنیم تهدیدهای زیادی از جوانب مختلف به ما خواهد شد که ممکن است حتی مورد تهمت قرار گیریم و بخواهند به آبرو، درآمد و حتی شغل ما تعرض کنند، اما قرآن می‌فرماید که در این رابطه تنها باید از خدا خشیت و واهمه داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه فقط علما هستند که از خدا خشیت دارند، ابراز کرد: هرکس از خدا خشیت داشته باشد عالم محسوب می‌شود، در غیر اینصورت حتی اگر علامه دهر هم باشد عالم نخواهد بود.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: علمای بسیاری را در علم پزشکی، مهندسین و دیگر رشته‌های علمی می‌بینیم که به خشیت الهی می‌رسند که در رشته‌های تخصصی خود وجود خدا را درک کرده و خودشان را با خدا هماهنگ می‌کنند، لذا عالم محسوب می‌شوند ولو اینکه طلبه نباشند.

وی ادامه داد: گاهی ما افرادی را می‌بینم که تمام دروس فقه و اصول و صرف و نحو طلبگی را می‌گذرانند اما ذره ای خشیت در وجودشان راه پیدا نکرده است، لذا این علم از نظر قرآنی ارزشی ندارد و این افراد عالم محسوب نمی‌شوند.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: سردار سلیمانی زمانی برای گذراندن دروس طلبگی و یا مدارک دانشگاهی نداشت؛ تنها واهمه از خدا و عشق و علاقه به ذات پروردگار و محبت اولیاء الهی وی را به این درجه نائل کرده بود که خودش را مبلغ دینی بداند و بخواهد از حقوق مردم عراق و سوریه در برابر داعش و امریکایی‌ها دفاع کند و اجازه ندهد زیر چکمه‌های آنها له شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: سردار سلیمانی حتی از حقوق ایزدی‌های عراق که مسلمان نیستند اما جزو مستضعفان محسوب می‌شوند، دفاع کرد و این اقدام به حدی موثر واقع می‌شود که یکی از جوانان ایزدی طی نامه ای به سردار می‌نویسد، اجازه دهید پدر بخوانمت چراکه زمانی که جان و مال و امنیت ما مورد هجمه قرار گرفته بود هیچ کس جز شما به فکر ما نبود، این عملکرد درواقع ایفای رسالت الهی را می‌رساند.

وی بیان کرد: محبوبیت سردار سلیمانی موجب شد دوست و دشمن به منزلت اکرام و اجلال سردار قیام کردند، به طوریکه حتی زاهدی وزیر امور خارجه ایران در زمان شاه که به عنوان چهره منفور بعد از شاه شناخته شده، می‌گوید این شخص قهرمان ماست. خداوند به سردار سلیمانی رافت و منزلت عنایت فرمود.

آیت الله عابدینی با اشاره به سوره مبارکه عنکبوت ابراز کرد: همه مردم به‌ویژه کسانی که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند، نیاز دارند که تبلیغ رسالت‌های دینی برای آنها به خوبی تبیین و تشریح شود، چراکه نیروهایی که دائم با مفسدان، خطاکاران و آسیب رسانان به امنیت جامعه سر و کار دارند، دائم باید مورد توجه قرار بگیرند که این موضوع از طریق تبلیغ رسالت‌های دینی و الهی امکانپذیر است.

امام جمعه قزوین با اشاره به قسمت‌هایی از دعای کمیل بیان کرد: انسان به یک نوع قوت و نیروی جسمی که معمولا در نیروهای نظامی وجود دارد، نیازمند است و دیگر اینکه باید اهل تصمیم در بزنگاه‌های خاص باشد و بتواند به خوبی به این تصمیم عمل کند.

وی عنوان کرد: انسان باتقوا باید بتواند برای دین بر عهد و وفای خود باقی بماند و به کارهای ناشایست روی نیاورد، به طوریکه خداوند متعال در سوره یاسین از ما پیمان گرفته که علاوه بر عقیده در عبادت هم باید از کارهای شیطانی نظیر
رشوه، دزدی، دروغ، نفاق، یاس، ناامیدی و فحشا دوری کنیم و در لشکریان شیطان دیده نشویم و تنها خدا را آفریدگار خودت بدانیم.

آیت الله عابدینی اذعان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید در عمل، رفتار، عبادت و بندگی تنها در پیشگاه خداوند سر خضوع فرود آورید و غیر از این در مقابل هیچ شیطانی سر فرو نیاوردید.

وی گفت: خداوند در بخش عقیده، عبادت و اخلاقیات به عنوان سه رکن اساسی هم می‌فرماید تمام خوبی‌ها و بدی‌ها را به انسان‌ها شناسانده ام چه بسا که تمام شئونات زندگی ما در این سه وادی می‌گنجد.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: زمانی که خداوند می‌فرماید تقوا داشته باش یعنی باید مراقب عقیده، اخلاق و عبادتمان باشیم، در آیه ۱۱۹ سوره مبارکه توبه می‌خوانیم ای کسانی که ایمان آوردید تقوای الهی پیشه کنید و با صادقان همراه شوید که در واقع بر جامعیت با محوریت امام و پیشوای دینی تاکید می‌کند که تمام دغدغه مندان دینی را بسیج خواهد کرد.

وی با اشاره به سوره انفال بیان کرد: تقوا دو آورده دارد که یکی به عقل و دیگری به عمل بازمی‌گردد آنچه به عقل بازمی‌گردد توانمندی و دانایی و نورانی است و کارآمدی عقل را زیاد می‌کند و آنچه به عمل بازمی‌گردد اراده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: اگرچه افراد بسیاری از علما در همان رشته‌های مورد تحصیل خود موفق شدند، اما عنصر تقوای وجود برخی بزرگان را نظیر علامه مطهری و علامه طبابایی متمایز کرد که علتش وجود تقوا بود.

آیت الله عابدینی ابراز کرد: چندین ماه قبل از فروپاشی کامل داعشی‌ها؛ سردار سلیمانی با قاطعیت اعلام می‌کند حاکمیت داعش تمام شد؛ دقیقا مانند جمله امام که در زمان فروپاشی شوروی مطرح کردند، به طوریکه رهبر شوروی اطلاع نداشت اما امام راحل این نکته را متوجه شد و با صراحت اعلام کرد، این موضوع جز مسلح شدن عقل بر نورانیت ملکوتی و خدایی و آسمانی نیست که محصول تقواست که می‌تواند اراده را قوی کند.

وی تصریح کرد: بسیاری از اوقات انسان قدرت تعقلش کار می‌کند اما اراده ندارد، چه بسا که عامل بسیاری از فسادها نداشتن اراده است؛ در واقع تقوا عقل را دانا و اراده را توانا می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان گفت: هرکجا هستید عزت و آبرو و عظمت برای ما بیافرینید، مبادا کاری کنید که به نظام ما لطمه وارد شود، لذا باید دقت لازم را داشته باشیم و در برابر خدمت به مردم مسئول باشیم.

اخبار مرتبط

پیام تسلیت حجت الاسلام علی محمدی به مناسبت درگذشت آیت‌الله سیدمحمدسعید حکیم

امضای تفاهم نامه به منظور راه اندازی موزه تاریخی قرآن و مساجد/آیت الله دژکام: تمدن اسلامی و ایرانی از پیامبررحمت متاثر بوده است

شیراز میزبان دو رویداد فرهنگی ملی با موضوع قیام عاشورا

0 نظر

ارسال نظر

capcha