کتابخانه‌های مساجد محلی برای رشد فکری نوجوانان است

کتابخانه‌های مساجد محلی برای رشد فکری نوجوانان است

به گزارش سراج24، محمد ابدالی تکلو ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی با بیان اینکه رویکرد کتابخانه های کانون های مساجد توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است،اظهار کرد: کتاب در کنار ارتباط میان فرهنگی، ارتباطات میان نسلی را هم تقویت می کند و فرصتی فراهم می کند که در زمانه کنونی که نیازمند خود آگاهی هستیم به جامعه فرهنگی هنری کمک کند.

وی با اشاره به این‌که کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد محلی برای رشد فکری و معنوی نوجوانان، جوانان و اعضای کانون های مساجد است، گفت: کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به یکی از پر رونق ترین کانون های فرهنگ ترویج مطالعه تبدیل شوند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی ادامه داد: فرهنگ ناب و باورهای دینی ما مبتنی بر ارزش، بینش، دانش و ارجمندی کتاب و نگارش است و خداوند منان معجزه ابدی آخرین و محبوب ترین فرستاده اش را کتاب قرار داده و اسلام، دین اندیشه و معرفت، دین دانش و کتاب و معنویت است.

ابدالی تکلو با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اهمیت کتاب و تلاش برای ترویج فرهنگ کتابخوانی، بیان کرد: مطالعه و کتابخوانی غذای روح بشر است و همان‌گونه که غذای جسم لازم است، غذای روح نیز باید برای استفاده افراد فراهم باشد. لذا جامعه‌ای پویا و موفق است که در آن فرهنگ کتاب و کتابخوانی رواج داشته باشد.

وی با تاکید بر این‌که هرگونه تلاش و صرف هزینه در حوزه کتابخوانی یک سرمایه گذاری است، گفت: در دین اسلام هم پیامبر(ص) رسالتش را با خواندن کتاب آغاز می کند و خدواند معجزه آخرین فرستاده اش را یک کتاب قرار می دهد و اسلام پرچمدار کتاب و کتابخوانی در زمین می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خراسان رضوی تصریح کرد: با ظهور و بروز تکنولوژی و شبکه های مختلف اجتماعی متاسفانه شاهد کاهش سطح مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه هستیم اما کانون های فرهنگی هنری مساجد در جهت مقابله با این آسیب تلاش های مستمری را انجام می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ابدالی تکلو با بیان اینکه مطالعه و کتابخوانی زیربنای علم و دانش، دانایی، فرهنگ و هنر کشور است، خاطرنشان کرد: گام دوم انقلاب اسلامی ورود به مرحله خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌ سازی است که این موضوع، خود نیازمند توسعه فرهنگ، دانش و دانایی است.

اخبار مرتبط

حضور گسترده مردم در انتخابات دشمن را ناامید کرد

مساجد باید به مرکز حل مشکلات مردم تبدیل شوند

بودجه کانون‌های مساجد کجا هزینه می‌شود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha