علمای لبنان:

با نادیده گرفتن تهدیدهای آمریکا، دولت سریع‌تر تشکیل شود

 با نادیده گرفتن تهدیدهای آمریکا، دولت سریع‌تر تشکیل شود

به گزارش سراج24، جمعیت علمای مسلمان لبنان در بیانیه‌ای درباره آخرین تحولات منطقه اعلام کرد، منطقه شاهد کشمکش‌های سیاسی در میان تلاش‎های محور شر صهیونیستی-آمریکایی برای تحمیل سیاست‌هایی است که اشغالگری صهیونیستی در فلسطین را تثبیت کند و آنچه به تشکیلات خودگردان در مقابل کنار گذاشتن سلاح ، مبارزه مسلحانه و شناسایی رژیم اسرائیل وعده داده شده، اعطا نشود.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، در این بیانیه آمده، محور مقاومت به مقابله با فشارهای آمریکا و تحریم‌های ظالمانه آن ادامه خواهد داد، فشارهایی که نه تنها به این محور ضربه‌ای نمی‌زند بلکه بر ایستادگی آن نیز می‌افزاید تا مأموریت خود یعنی آزادی تمام فلسطین از بحر تا نهر را انجام دهد.

جمعیت علمای مسلمان در ادامه بر ضرورت تشکیل هر چه زودتر دولت لبنان و عدم توجه به تهدیدهای آمریکا که «دوروتی شیا» سفیر آمریکا در لبنان آنها را «با وقاحت» اعلام کرده، فراخواند.

روزنامه لبنانی «الاخبار»، هفته جاری جزئیاتی را از دیدار «سعد الحریری» مأمور تشکیل کابینه در لبنان با دورتی شیا افشا کرد که نشان می‌دهد سفیر آمریکا در مسیر تشکیل دولت جدید سنگ‌اندازی می‌کند.

الاخبار در ادامه فاش کرد که سفیر آمریکا در لبنان به الحریری اطلاع داده،‌ واشنگتن حضور حزب‌الله در دولت چه به‌صورت مستقیم چه از طریق متخصصان را نمی‌پذیرد. این مسئله در حالی است که الحریری تا پیش این دیدار بر «چشم‌پوشی» آمریکا از این مسئله تکیه کرده بود.

در ادامه  بیانیه تجمع علمای مسلمان، تجاوز هفته جاری رژیم صهیونیستی به سوریه که منجر به شهادت سه نظامی شد، محکوم شده و از دمشق خواسته شده به این تجاوز بر اساس راهبرد «گلوله‌باران پاسخ گلوله‌باران» پاسخ دهد زیرا این تنها زبانی است که صهیونیست‌ها آن را می‌فهمند و شاید بتواند جلوی تجاوزهای بعدی را بگیرد.

تجمع علمای مسلمان اقدام تشکیلات خودگردن در ازسرگیری هماهنگی امنیتی با رژیم صهیونیستی با وساطت نروژ را محکوم و اعلام کرد، این اقدام آشتی داخلی را از بین می‌برد.

در این بیانیه سفر رسمی هیأت بحرینی به فلسطین اشغالی نیز محکوم و این اقدام به مثابه خیانت حکام بحرین به مسایل امت عربی و اسلامی قلمداد شده است.

اخبار مرتبط

شیخ «احمد الزین» رییس جمعیت علمای مسلمان لبنان درگذشت

نمی توانیم کشورمان را به طمع ورزی های اسرائیل بسپاریم

انیس‌نقاش نقش مهمی در حمایت از محور مقاومت ایفا کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha