آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در اردبیل

آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی در اردبیل

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، طرح سردار شهید قاسم سلیمانی با محوریت کنترل اپیدمی به شیوه محله محور همزمان با سراسر کشور در اردبیل آغاز شد.

طرح محله محور سردار شهید قاسم سلیمانی با هدف آگاهی‌بخشی به مردم و مراقبت خانواده‌ها از خود در برابر کرونا، شناسایی گروه‌های پرخطر و مبتلا و جلوگیری از عبور و مرور آنان در جامعه، ارائه خدمات بهداشتی و کمک مومنانه به افراد و بیماران نیازمند، سالمندان و گروه‌های پرخطر اجرا می‌شود.

شیوه مبارزه با کرونا در این طرح تمرکز در محیط بوده و با مسوولیت بسیج و مشارکت کمیته‌های عملیاتی متشکل از بهداشت، سازمان‌های مردم نهاد، آموزش و پرورش و معتمدین محله انجام می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت کشور به عنوان قرارگاه مقابله با کرونا، ۸۸ درصد مرگ و میرها مربوط به سالمندان و گروه‌های پرخطر بوده که در قالب این طرح باید با ارائه خدمات مورد نیاز این گروه، از حضور این افراد در خارج از منزل و در اجتماع جلوگیری شود.

اجرای این طرح نیازمند توجیه و همکاری مردم بوده و با توجه به قرنطینه شدن برخی افراد مبتلا و در معرض خطر، کمک‌های مومنانه توسط بسیج به این افراد ارائه می‌گردد.

در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی اطلاعات خانوارها در خصوص ابتلا و یا داشتن بیماری زمینه‌ای استخراج شده و متناسب با اطلاعات به دست آمده، در راستای آگاهی‌بخشی، جلوگیری از تماس افراد مبتلا با سایر آحاد جامعه و  ارائه کمک‌های مومنانه اقدام می‌شود.

*اجرای طرح شهید سلیمانی با مشارکت بسیج

استاندار اردبیل با اشاره به مشارکت‌ بسیج در اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: بسیج همواره در استان اردبیل و شهرستان‌ها در راستای حمایت از درمان، پیشگیری و امداد در بحث کرونا پیشتاز بوده است.

وی افزود: در این حرکت پایش و امداد، امید است بتوانیم با همراهی بسیج در راستای مقابله عملیاتی با کرونا از محلات اقدام کنیم.

استاندار اردبیل با اشاره به هماهنگی‌های انجام گرفته برای اجرای مناسب این طرح، همکاری فرمانداران با سپاه و بسیج را یادآور شد و تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی نیز در خصوص بهداشت و درمان در این طرح مشارکت داشته و تلاش می‌شود از ظرفیت نیروهای دیگر و اقشار مختلف در این خصوص استفاده شود.

بهنام‌جو با بیان اینکه کلیات طرح شهید قاسم سلیمانی به صورت ملی ابلاغ شده، بیان کرد: در استان و شهرستان‌ها نیز متناسب با شرایط، اختیاراتی به فرمانداران نیز در خصوص نحوه اجرا تفویض شده است.

وی دقت در اجرای طرح، آگاه‌سازی و ارائه خدمات به مبتلایان کرونایی در این طرح را در کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا موثر دانست.

استاندار اردبیل شناسایی گروه‌های در معرض خطر و افراد آسیب‌پذیر بالای ۶۰ سال را ضروری دانست و ادامه داد: در جریان این طرح باید با شناسایی افراد در معرض خطر اقدامات حمایتی از قبیل کمک معیشتی و خدماتی را به این گروه ارائه کنیم.

وی فرهنگ‌سازی را ضروری دانست و خواستار مراقبت نیروهای اجرایی از سلامتی خود و افراد دریافت‌کننده خدمت در خصوص کرونا شد.

اخبار مرتبط

امسال ۳۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در اردبیل آزاد می‌شوند

۲۱۰ بیمار کرونایی با طرح شهید سلیمانی در فریدونکنار شناسایی شدند

فانوس روشن جشنواره عمار به فیلمنامه «سه سپیده» از اردبیل رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha