۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفتند

۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرار گرفتند

به گزارش سراج24، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم امضای تفاهم‌نامه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج و میلاد امام حسن عسکری (ع)، اجرای این تفاهم‌نامه را یک پشتوانه محکم برای آینده مددجویان روستایی و عشایر دانست و گفت: تکریم مددجویان کمیته امداد در اولویت همه برنامه‌های این نهاد است و تفاهم‌نامه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در همین راستا انجام شده است.

 وی به تشریح جزئیات این تفاهم‌نامه پرداخت و افزود: براساس این تفاهم‌نامه در گام نخست ۳۰۰ هزار مددجوی کمیته امداد تحت پوشش خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.
 رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: مددجویان روستایی و عشایر در بازه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال با اولویت زنان سرپرست خانوار از خدمات این صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شامل بیمه از کار افتادگی، بازنشستگی و فوت برخوردار می‌شوند.
 بختیاری با اشاره به سهم پرداختی مددجویان از حق بیمه در قالب این تفاهم‌نامه، گفت: علاوه بر سهم دولت مبنی بر پرداخت ۱۰ درصد حق بیمه جامعه هدف، دولت پذیرفته است که ۵ درصد سهم بیمه مددجویان را نیز در سال نخست پرداخت کند.
 همچنین در این مراسم علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز با اشاره به اهداف مشترک کمیته امداد و صندوق بیمه روستاییان برای ارائه خدمات به اقشار محروم جامعه، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از خدمات این صندوق بهره می‌برند که با تفاهم‌نامه با کمیته امداد، ۳۰۰ هزار مددجو به اعضای این صندوق اضافه می‌شوند.
 وی افزود: در این تفاهم‌نامه دولت همه هزینه‌های بیمه‌شوندگان را تقبل کرده است و همین خدمات برای مخاطبین سازمان بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، قالی‌بافان و ... پیش‌بینی شده است.
 شیرکانی روستاییان و عشایر را سرمایه‌های انقلاب دانست و تاکید کرد: خدمت‌رسانی به این افراد که همواره در صف اول دفاع از آرمان‌های نظام قرار دارند، موجب افتخار برای هر دو نهاد صندوق بیمه روستائیان و کمیته امداد است.

اخبار مرتبط

ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند

درآمد۱۷هزار میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد از طرح‌های اشتغال

آغاز اجرای ۱۲۲ هزار خدمت مسکن برای خانواده‌های نیازمند در کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha