رحیم پور ازغدی:

روزی ۵۰۰ کشته، نتیجه نفی اقتدار حکومت و مردمسالاری کرونایی است

روزی ۵۰۰ کشته، نتیجه نفی اقتدار حکومت و مردمسالاری کرونایی است

به گزارش سراج24، کرونا و عواقب جهانی آن که چهره بشر را کبود کرده و بسیاری محکمات جهان مدرن را درهم شکست‌، موضوع نخستین پرسش و پاسخ در توئیت جدید آقای رحیم پور ازغدی است:

۱. محصول «مردم‌سالاری کرونایی» و نفی اقتدار حاکمیتی، روزی ۵۰۰ کشته رو به تصاعد است. ارزش تعادل میان «قانون» و «آزادی» اگر در اقتصاد و سیاست، هنوز مجهول مانده باشد اما وقتی بحث مرگ و زندگی است، به‌سرعت تصدیق می‌شود. به میانگین شعور مردم در هر جامعه در چنین مواردی می‌توان بدون شرمندگی نمره داد.

وقتی تابوت‌ها به حرکت درمی‌آیند، می‌بینید چگونه مردم‌سالاری‌ها در همه جهان به قیدهای محکم تن می‌دهند؟

۲. چرا کرونا نه‌تنها استاندارد بهداشت و سلامت بلکه اغلب معیارها در اقتصاد و به‌تدریج سیاست جهانی و حتی مشهورات نظام حقوقی و اولویت‌های اخلاقی را در بخش مثلاً توسعه‌یافته جهان، مشکوک و عقب‌وجلو کرد؟

آبروداری گاه تف سربالاست. ظاهراً تاکنون کرونا ضعیف‌کش نبوده و ضد سرمایه‌داری عمل کرده! بیشترین تلفات و صدمات به آمریکا و اروپا و کمترین تلفات در آفریقا؟

اگر یکی‌دو کشور آسیایی را استثنا کنیم، عجز جهان سرمایه‌داری با بیشترین تلفات، یک شکست آشکاراست. واقعاً چرا ضعیف‌ترین کارکرد و بیشترین تلفات در آمریکا، انگلیس و فرانسه؟


بیشتر بخوانید: 


آیا «سیستم سلامت» و «سیستم سیاست» آمریکا، رهبر غرب هم‌زمان در زوال است؟ دموکراسی مسخره آمریکایی، هر ایالت یک‌روال و به‌شدت غیر شفاف و کوچه خیابانی، تعیین سرنوشت صندوق‌ها با رأی ‌مردگان، تعداد آرای بیشتر از تعداد شهروندان، زدوخوردهای خونین خیابانی، اردوکشی مسلحانه در ایالت‌ها و... هم‌زمان سیل مردگان کرونایی و بالاترین رکورد نعش‌کشی در جهان چه معنا دارد؟ ظاهراً دیگر شاه برهنه است ولی کسی جرأت نمی‌کند با صدای بلند اعلام کند.

کارآمدی سیستم بهداشت چین و شرق آسیا و ناکارآمدی آن در غرب و جهان سرمایه‌داری به چه معناست؟

آیا عصر دیگری در تمدن جهانی آغاز شده و این بار شرق در اقتصاد و علم و مدیریت، جلودار می‌شود؟ در این پیچ تاریخی، مسئولیت نهادهای علمی و مدیریتی ایران در ابعاد ملی و بین‌المللی چیست و آیا پتانسیل فروخورده جوانان ما شکوفا خواهد شد یا چشم رأس تصمیم گیران همچنان به غرب است؟

اخبار مرتبط

میزان واکسیناسیون کافی نیست

انتقال ویروس کرونا‌ی هندی از طریق میوه‌های وارداتی صحت ندارد

آیت الله شاه چراغی منشاء خیرات و برکات بوده است/ اصحاب رسانه از هرگونه گمانه زنی خودداری نمایند

0 نظر

ارسال نظر

capcha