رونمایی از «شتاب‌دهنده جهت» با هدف حمایت ایده‌های جهادی

رونمایی از «شتاب‌دهنده جهت» با هدف حمایت ایده‌های جهادی

به گزارش سراج24، طی مراسمی در سازمان بسیج دانشجویی از "شتاب دهنده جهت" رونمایی شد.

گفتنی است سازمان بسیج دانشجویی پس از برگزاری سه دوره جشنواره ملی جهادگران و شناسایی و تقدیر از ایده ها و گروههای جهادی برتر کشور، اقدام به راه اندازی شتاب دهنده جهت با محوریت حمایت و شتابدهی تیم ها و ایده های جهادی درحوزه محرومیت زدایی وپیشرفت کرده است.

صادق مفرد مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی در این مراسم درباره رونمایی از شتاب دهنده جهت، گفت: گروه‌های جهادی در سال‌های گذشته هم به لحاظ کمی و گستره مخاطب و هم به لحاظ کیفی و اثرگذاری رشد قابل توجهی داشتتد و طی این سال‌ها ما تجربه های بسیار موفقی را داشتیم هم در رابطه با رشد و توانمندسازی گروه‌های جهادی، تشکیل کارگروه‌های تخصصی و برگزاری دوره ها و رویدادهای مختلف و به نوعی تقویت توان تخصصی گروه های جهادی به صورت عمومی.

وی اظهار داشت: در راس این برنامه‌ها، ما سه دوره تجربه برگزاری جشنواره ملی جهادگران را داشتیم، اتفاقی که فرایند آن ادامه دارد و بر اساس این تجربیات تصمیم به تشکیل مرکز شتاب دهنده حرکت های جهادی گرفتیم.

وی افزود: در این اقدام ما بنا داریم بخشی از این گروه ها و ایده ها و طرح های برتر که به نوعی خلاقانه و نوآورانه هستند و بنا دارند تا یک مسئله و مشکل در کشور را چه در سطح کلان و چه در سطح منطقه‌ای برطرف کنند، این گروه‌ها را وارد وارد فرایند شتاب‌دهندهی کنیم.

مفرد تاکید کرد: گاهاً گروه‌های جهادی را به عنوان گروه هایی می شناسند که ورود مقطعی برای خدمات رسانی دارند و برای مدت ۱۰_۱۵ روز و حداکثر یک ماه در یک منطقه حضور پیدا می کنند و خدمات می دهند و یا گروههای جهادی را به عنوان گروه هایی که در زمان حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله به مردم خدمات رسانی می کنند، می شناسند همه این اتفاقات اتفاقات خوبی است و در فضای جهادی برکت ایجاد کرده است اما در کنار این اقدام نیاز داریم که بخشی از گروه‌های جهادی ما وارد این مقطع شوند که دیگر کنشگری مستمر داشته باشند در رفع مشکلات مردم از جنس کارهای خیریه‌ای و خدماتی صرف به سمت رسیدن به یک کسب و کار اجتماعی و اینکه راه حلی ارائه کنند که آن راه حل بتواند تداوم داشته باشد و هزینه های خود را تامین کند، بروند.

وی اظهار داشت: شتابدهنده جهت همین اقدام را رقم خواهد زد که در آن گروه‌ها و ایده ها و مجموعه هایی که می‌خواهند در این زمینه حرکت کنند را مورد حمایت قرار می دهد که این حمایت صرفا مالی نیست و بخشی هم به صورت مشاوره و آموزش و اتصال این تیم ها و هسته ها به هم و نهادهای متولی برای حل مشکلات کشور است. 
وی گفت: امروز نسل جدیدی از اتفاقات جهادی رقم خواهد خورد، توافقی بین بسیج دانشجویی و جهاد سازندگی و نهادهای مختلف صورت گرفته تا انشالله شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

اخبار مرتبط

اختصاصی|کتاب نعمت‌جان رونمایی شد

رونمایی دو قطعه موسیقی و یک کتاب در اختتامیه کنگره شعر یتیم

تجربیات گروه‌های جهادی را به کشور‌های دیگر منتقل کردیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha