کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

به گزارش سراج24، جعفر فلاح‌نژاد مطالبه‌گری را از مهم‌ترین وظایف بسیج دانشجویی استان البرز خواند و اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) کرج به دلایل مختلف با مشکل مواجه و به بخش خصوصی واگذار شد. در این راستا طی جلساتی که با دانشگاه علوم پزشکی، نمایندگان مجلس استان و در آخرین مرحله با دادستان برگزار کردیم مقرر شد؛ حداقل نیمی از توان این بیمارستان به توان بیمارستانی البرز اضافه شود.

وی بیان کرد: تا پایان سال جاری ۴۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت استان البرز اضافه می‌شود و به ۲ هزار و ۵۰۰ تخت افزایش پیدا می‌کند.

*تأمین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان امام خمینی (ره) تهران

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با بیان اینکه از دیگر مطالبات بسیج دانشجویی استان البرز می‌توان به بحث کمبود اکسیژن بیمارستانی در سطح بیمارستان‌های استان بود، گفت: با هماهنگی با اداره برق استان البرز ولتاژ برق یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه را دو برابر کردیم که منجر به تولید دوبرابری این شرکت شد به طوری که علاوه بر اکسیژن بیمارستان‌های البرز، اکسیژن مورد نیاز بیمارستان امام خمینی (ره) تهران هم تأمین می‌شود.

وی با اشاره به حضور گروهای جهادی بسیج دانشگاه علوم پزشکی البرز به منظور کمک به کادر درمان تصریح کرد: سه گروه جهادی ۱۵ نفره برای کمک به کادر درمان تشکیل شده و هم‌اکنون در حال خدمات‌رسانی در بیمارستان‌ها هستند.

*حضور گروه‌های جهادی دانشجویی در مناطق محروم البرز

فلاح‌نژاد ادامه داد: همچنین گروهای جهادی بسیج دانشجویی استان در تولید آبمیوه برای بیماران کرونایی و کادر درمان فعالیت دارند.

وی در خصوص حضور گروهای جهادی دانشگاه فرهنگیان در مناطق محروم و روستاهای محروم البرز بیان داد: گروهای جهادی برای آموزش استفاده از شبکه شاد برای دانش‌آموزان در این مناطق حضور داشتند تا دانش‌آموزان بتوانند به تحصیلشان ادامه دهند.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز در پایان از افزایش آموزش سواد بهداشتی در قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مقابله با گسترش بیماری کرونا در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان خبر داد.

اخبار مرتبط

تشریح آخرین وضعیت حادثه مسمومیت در خوابگاه دانشجویی

تغییر ضوابط کرونایی برای ورود به ایران

ماراتن سه روزه کارشناسی ارشد آغاز شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha