رییس کارگروه قرارگاه سردار سلیمانی گلستان:

بازخوانی مکتب شهید سلیمانی یک ضرورت است

بازخوانی مکتب شهید سلیمانی یک ضرورت است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سید محمدجواد محمدزاده عصر سه شنبه در کارگروه روحانیون قرارگاه عملیات فرهنگی اجتماعی شهید سردار سلیمانی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان اظهارکرد: این کارگروه با هدف لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص بازخوانی مکتب شهید سلیمانی و در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا شکل گرفته است.

وی بیان کرد: روحانیون به عنوان امام جامعه و هادیان فکری و عملی مردم می توانند با بهره گیری از مکتب اسلام ناب محمدی (ص) در بسترسازی تمدن نوین اسلامی نقش موثر و جدی داشته باشند.

محمدزاده افزود: راهبری مردم در بخش های مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، طرح مواسات و همدلی، آموزشی و معرفتی از سرفصل های مهم کارگروه روحانیت برای تحقق رسالت دینی و شرعی و انقلابی است.

وی با اشاره به اینکه در عملیات گرامیداشت سردار سلیمانی همه پروتکل های بهداشتی کرونا رعایت می شود، گفت: گفتمان سازی دعا در بستر به میدان آوردن عموم مردم به ویژه «جوانان مومن و صالح» برای خدمت رسانی عمومی و تقویت همبستگی ملی و روحیه ایثار و همدلی، تاکید بر دعا، استغفار و استغاثه عمومی، جریان سازی در مورد دعای هفتم صحیفه سجادیه، تمرکز بر امیدبخشی به آحاد جامعه، ارتباط با مخاطب به وسیله حضور در رسانه های پرکاربر اعم از حقیقی و فضای مجازی، ضریب دهی و تکثیر اقدامات خودجوش مردمی، تولید محتوا پیرامون دعا و استغفار و تاثیر آن در رفع بلا و مصائب از اهم فعالیت هایی است که در این کارگروه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی گفت: یکی از کارکردهای این کارگروه نقش آفرینی روحانیون با محور امام و امت و مسجد با مشارکت های مردمی و دستگاه های حاکمیتی است که امیدواریم بتوانیم بار سنگین مشکلات معیشتی مردم حل شود.

اخبار مرتبط

ویدئو/اردوی جهادی کانون عهد ماندگار نوروز1400

روحانیان صبر و امید را به جامعه القا کنند

پیگیری سازمان تبلیغات اسلامی جهت برگزاری مراسمات ماه مبارک رمضان

0 نظر

ارسال نظر

capcha