مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان:

طرح اعزام مبلغین جهادی در زنجان اجرا می شود

طرح اعزام مبلغین جهادی در زنجان اجرا می شود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام مختار کرمی گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای رزمایش مومنانه و کمک به نیازمندان، اوقاف نیز رسالت‌های خود را در این حوزه اجرایی می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اعزام مبلغ به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در قالب همراه بیمار و مشاوره به بیماران، خدمت‌رسانی و کمک در قالب تغسیل و تکفین مرحومین کرونایی گفت: همچنین طرح اعزام مبلغین جهادی مدافع سلامت با بهره‌گیری از ظرفیت مبلغین اعزامی و بومی در دوره یک ماهه به مدت یک ماه دیگر نیز تمدید شده است.

وی همچنین از آغاز شروع فعالیت تبلیغی با هماهنگی ستاد بحران و حوادث غیرمترقبه حوزه علمیه خبر داد و افزود: در این بخش فعالیت مبلغین شامل همراه بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کرونا، خدماترسانی به بیماران، فعالیت تعدادی در قالب مراکز درمانی کرونا در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خواهد بود.

کرمی در ادامه به سایر فعالیت‌های این اداره کل در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: درب‌های آستان مقدس امامزدگان و بقاع متبرکه پس از شیوع کرونا برای حفظ سلامت مردم بسته شده اما کارکردها دیگر اجتماعی این اماکن متبرکه با قوت بیشتر پیگیری می‌شود.

وی برگزاری رزمایش ضیافت همدلی و محرومیت‌زدایی را از مهمترین اقدامات بقاع متبرکه پس از شیوع کرونا دانست و افزود: با توجه به تاکیدات دین مبین اسلام بر اهمیت انفاق و با هدف کمک به نیازمندان طرح ضیافت همدلی «کمک مؤمنانه» در اوقاف راه‌اندازی شده و در قالب آن با بهره‌گیری از عواید موقوفات و همچنین کمک خیران به افراد بی‌بضاعت کمک می‌شود.

وی افزود: این اداره‌کل در امر پیشگیری از بیماری کرونا مشارکت فعالانه‌ای داشته است به طوری که تالار احسان شهرستان خدابنده که در حال بهره‌برداری بود، تجهیز و در اختیار بیمارستان امیرالمومنین خدابنده به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی قرار گرفت.

کرمی با بیان اینکه همچنان اجرای طرح رزمایش همدلی ادامه دارد، گفت: با استفاده از کمک‌های خیران، ظرفیت مساجد و امامزادگان و موقوفات بسته‌های معیشتی برای اقشار آسیب‌پذیر تهیه و توزیع خواهد شد.

اخبار مرتبط

جشنواره فرهنگی، هنری روستا و عشایر در زنجان برگزار می شود

توزیع بسته‌های معیشتی مزین به تصویر یک شهید

توزیع 8 هزار بسته معیشتی در زنجان

0 نظر

ارسال نظر

capcha