از جذب و توزیع کمک های میلیاردی تا تغسیل اموات کرونایی

از جذب و توزیع کمک های میلیاردی تا تغسیل اموات کرونایی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید ابراهیم افتخاری، در نشست ستاد حوزوی بحران کرونا که با حضور مدیریت حوزه علمیه برادران و مدیر حوزه علمیه خواهران، مدیرکل تبلیغات اسلامی و مدیرکل مرکز خدمات حوزه  علمیه برگزار شد، گزارشی از عملکرد ۹ ماهه این ستاد در کهگیلویه و بویراحمد ارائه داد.

مدیر حوزه  علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: از ابتدای ورود بیماری تاکنون طلاب و روحانیون در قالب گروه های جهادی اقدامات مقابله‌ای، فعالیت های جهادی تغسیل اموات کرونایی و اجرای رزمایش‌های مواسات و همدلی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، خدماتی ارائه می دهند.

حجت الاسلام افتخاری با اشاره به اجرای رزمایش مواسات، ادامه داد: طی ۹ ماه  یک میلیارد تومان توسط ستاد حوزوی بحران، از خیرین و منابع مختلف جذب و بین اقشار نیازمند توزیع شد.

حجت الاسلام افتخاری با اشاره به کمک های ستاد حوزوی مقابله با کرونا تصریح کرد: طلاب و روحانیون در قالب چند گروه جهادی از ابتدای شیوع بیماری، به ضدعفونی معابر  عمومی پرداختند و حضورشان مایه دلگرمی مردم بود.

وی اضافه کرد: غسل، کفن و دفن اموات مایه ترس مردم و اطرافیان اموات بود و غسالخانه ها اموات کرونایی را نمی پذیرفتند و می گفتند باید تیمم شوند، طی نشستی با حضور نماینده ولی فقیه در استان و پزشکان، در نهایت طلاب جهادی برادر و خواهر برای تغسیل اموات کرونایی وارد عمل شدند.

مدیر حوزه  علمیه خواهران کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: گروه جهادی عبادالرحمن برای تقویت بنیه جسمی بیماران، آبمیوه طبیعی تهیه و در بیمارستان شهید جلیل توزیع کرد.

وی همچنین فعالیت طلاب در فضای مجازی را یادآور شد و افزود: در اوایل شیوع کرونا شبهات زیادی مطرح می شد و عده ای هم برای کم رنگ شدن عقاید و فرهنگ مردم و دین تلاش می کردند، لذا اساتید حوزه با حضور در شبکه های اجتماعی و تولید محتوا پاسخگوی شبهات بودند.

اخبار مرتبط

پروژه های اقتصاد مقاومتی اولویت دستگاههای اجرایی باشد

کنگره بررسی ابعاد شخصیتی مرحوم آیت‌الله ملک‌حسینی برگزار نمی‌شود

دوره آنلاین تربیت مدرس «کنشگری مؤثر در شبکه‌های اجتماعی»

0 نظر

ارسال نظر

capcha