مرکز خدمات تشکل‌های دینی راه‌اندازی می‌شود

مرکز خدمات تشکل‌های دینی راه‌اندازی می‌شود

به گزارش سراج24، معاون اداره کل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، در جلسه هم‌اندیشی جمعی از مجموعه‌های شاخص فرهنگی شهرستان اهواز، با اشاره به رویکرد تحولی سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال ایجاد فضای تعاملی در بسترهای قانونی بوده و در رویکرد جدید خود در پی شناسایی مجموعه‌های مردمی فرهنگی می‌باشد تا بتواند با بهره‌گیری از توان و ظرفیت این مجموعه‌ها ضمن ایجاد شبکه مردمی (نه سازمانی)، جهت تقویت این مجموعه‌ها در نهادهای حاکمیتی ایفای نقش کند.

بهرامی تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم سازمان تبلیغات اسلامی برای مجموعه‌های فرهنگی، ایجاد بستر قانونی با عنوان کانون‌های فرهنگی تبلیغی می‌باشد که در ماه آینده بناست انتخابات دوره دوم این تشکل‌ها برگزار گردد.

معاون اداره کل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی تبلیغی دارای مجوز ثبت کشوری بوده و تمامی فعالیت‌های فرهنگی عمومی و تخصصی می‌تواند در این قالب انجام شود.

وی افزود: وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی علاوه بر حمایت‌های مادی و معنوی از مجموعه‌های فرهنگی، ایفای نقش واسطه‌گری و ایجاد پل ارتباطی بین مجموعه‌هاست که قرار است در آینده‌ای نزدیک این بستر ایجاد شود؛ لذا سازمان تبلیغات اسلامی در نظر دارد مرکزی با عنوان خدمات ویژه تشکل‌های دینی راه‌اندازی کند.

بهرامی، در پایان گفت: کارهای مطالعاتی و بسترهای قانونی این مرکز انجام‌شده و در آینده به بهره‌برداری خواهد رسید که إن‌شاءالله قرار است در این مرکز علاوه بر خدمات رفاهی- تفریحی، در خصوص امور تسهیل کننده فعالیت‌ها و ارائه بیمه و خدمت‌رسانی به تشکل‌ها اقدام شود.

اخبار مرتبط

شبکه‌سازی هیئت‌های مذهبی ضروری است

کدام مداحان به کمک مردم خوزستان شتافتند؟

۶۰ گروه جهادی در منطقه منبع آب اهواز فعالیت دارند

0 نظر

ارسال نظر

capcha