بانوان جهادی، احادیث پیامبر(ص) را به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر کردند

بانوان جهادی، احادیث پیامبر(ص) را به زبان فرانسوی ترجمه و منتشر کردند

به گزارش سراج24، بعد از هتاکی نشریه شارلی ابدو به ساحت پیامبر مقدس اسلام، موسسه کانون دانش‌آموختگان رهپویان کوثر فدک همدان با همکاری جامعه المصطفی نسبت به انتشار احادیث نبی مکرم اسلام به زبان فارسی، عربی و فرانسوی اقدام کرد.

دبیر موسسه کانون دانش‌آموختگان رهپویان کوثر فدک همدان در این زمینه اظهار کرد: بعد از توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو تصمیم گرفتیم بر حسب وظیفه ذاتی‌ خود پاسخی مناسب به این یاوه‌گویان دهیم که از این رو یک تیم فکری و فرهنگی در این راستا تشکیل شد.

سیده مریم طباطبایی با بیان اینکه چهره واقعی پیامبر گرامی اسلام به دنیا نشان داده نشده است افزود: این تیم با هدف آشنایی بیشتر مردم جهان با رفتار و منش حضرت رسول(ص) کار خود را آغاز کرد و از همان ابتدا احادیث مربوط به پیامبر اکرم(ص) را جمع‌آوری کرد.

وی یادآور شد: برای انجام این کار یک گروه تقریباً ۲۵ نفره متشکل از خانم‌ها اعلام آمادگی کردند و کارگروه‌ها به سه دسته جمع‌آوری، ترجمه و طراحی احادیث به صورت عکس نوشته تقسیم شدند و قرار شد این احادیث به زبان فارسی، عربی و فرانسه منتشر شود.

دبیر موسسه کانون دانش‌آموختگان رهپویان کوثر فدک همدان با بیان اینکه در ابتدا ۲۳۰ حدیث از فرمایشات پیامبر اکرم (ص) جمع آوری شد خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های متعدد احادیثی پیرامون اسلام‌هراسی، اسلام‌ستیزی، زن و خانواده انتخاب شد زیرا دشمن حساسیت زیادی به این موضوعات دارد.

وی با اشاره به اینکه در نهایت ۷۰ حدیث انتخاب شد افزود: ترجمه این احادیث به زبان فرانسه با همکاری یکی از دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا صورت گرفت و در ادامه یکی از طلاب جامعه المصطفی قم که به زبان فرانسه آشنایی داشت تایید نهایی کار را بر عهده گرفت.

طباطبایی ادامه داد: این کار با عنایت ائمه اطهار(ع) با سرعت به پایان رسید و به مناسبت میلاد پیامبر(ص)، طلاب اروپایی و تشکل‌های جامعه المصطفی این عکس‌نوشته‌ها را در فضای مجازی منتشر کردند.

وی با بیان اینکه احادیث که به صورت عکس نوشته بودند در شب میلاد در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توییتر، واتساپ و تلگرام منتشر شد تاکید کرد: این اقدام اولین کار کانون دانش آموختگان بود که به صورت ملی انجام شد.

اخبار مرتبط

ماجرای انصراف شهید زین الدین از حضور در دانشگاه فرانسه

بهترین و بدترین قلب‌ها از منظر خاتم النبیین (ص)

نامه‌ای از مسیح مقدس به شارلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha