رونمایی از کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند»

رونمایی از کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند»

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری استان با اعلام این خبر اظهار کرد: کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند» به اهتمام استاد سید محمد مسعود نقیب، توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی و انتشارات سوره مهر منتشر شد.

وی افزود: در این کتاب گزیده‌ای از اسناد سال ۱۳۴۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران شامل ۸۰ سند و ۸۰ عکس متشکل از اسناد، اعلامیه‌ها، بیانیه‌های علما و اساتید دانشگاه، صورت جلسات، دستورات و گزارش‌های ساواک، ژاندارمری، شهربانی و استانداری آن دوران و همچنین تصاویری از راهپیمایی و تظاهرات و تجمعات مردم قهرمان و حماسه ساز تبریز در روزهای اوج انقلاب یعنی ایام آذر، دی و بهمن سال ۱۳۵۷ است.

رئیس حوزه هنری استان همچنین در ادامه اظهار کرد: طرح مجموعه تصاویر و عکس‌های حوادث و رویدادهای تاریخ انقلاب اسلامی در تبریز به روایت عکس و اسناد و باز نشر آنها از طرح‌های مصوب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه هنری آذربایجان شرقی بوده است.

بلاغی در ادامه افزود: این کتاب در ۲۴۸ صفحه با قطع وزیری توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.

گفتنی است، آئین رونمایی این کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی (روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه امسال)، با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در حسینیه بیت امام جمعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

"سلام فرمانده" بیان یک هویت ملی و مذهبی است

رحمت و زحمت نمایشگاه برای ناشران

آیت الله رئیسی از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha