رونمایی از کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند»

رونمایی از کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند»

به گزارش سراج24، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، سیدمحمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری استان با اعلام این خبر اظهار کرد: کتاب «تبریز در انقلاب اسلامی به روایت عکس و سند» به اهتمام استاد سید محمد مسعود نقیب، توسط حوزه هنری آذربایجان شرقی و انتشارات سوره مهر منتشر شد.

وی افزود: در این کتاب گزیده‌ای از اسناد سال ۱۳۴۰ تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران شامل ۸۰ سند و ۸۰ عکس متشکل از اسناد، اعلامیه‌ها، بیانیه‌های علما و اساتید دانشگاه، صورت جلسات، دستورات و گزارش‌های ساواک، ژاندارمری، شهربانی و استانداری آن دوران و همچنین تصاویری از راهپیمایی و تظاهرات و تجمعات مردم قهرمان و حماسه ساز تبریز در روزهای اوج انقلاب یعنی ایام آذر، دی و بهمن سال ۱۳۵۷ است.

رئیس حوزه هنری استان همچنین در ادامه اظهار کرد: طرح مجموعه تصاویر و عکس‌های حوادث و رویدادهای تاریخ انقلاب اسلامی در تبریز به روایت عکس و اسناد و باز نشر آنها از طرح‌های مصوب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه هنری آذربایجان شرقی بوده است.

بلاغی در ادامه افزود: این کتاب در ۲۴۸ صفحه با قطع وزیری توسط انتشارات سوره مهر حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.

گفتنی است، آئین رونمایی این کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی (روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه امسال)، با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در حسینیه بیت امام جمعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

جلد دوم کتاب مبانی الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت منتشر شد

کتاب صوتی «درخت‌های تشنه» مصطفی رحماندوست با صدای خودش منتشر شد

نگذاریم ویترین کتاب کم شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha