احداث ۵۰ یادمان شهدای گمنام در گیلان

احداث ۵۰ یادمان شهدای گمنام در گیلان

به گزارش سراج24، سرهنگ «حسین مصطفی‌پور» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، امسال را مصادف با چهلمین سالگرد دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: تجلیل از یک میلیون رزمنده دوران دفاع مقدس در سطح کشور در دستور کار همه سازمان ها، نهادها، دستگاه ها، یگان‌های نظامی و انتظامی قرار دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان از مسئولان خواست در مناسبت ها و ویژه برنامه های پیش رو تجلیل از نقش آفرینان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس را به صورت ویژه و خاص در دستور کار قرار دهند، تصریح کرد: به دنبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه کردن آرمان ها و ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه هستیم.

وی از تدفین ۱۳۱ شهید گمنام در ۵۰ نقطه در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در ۳۷ نقطه شاهد احداث یادمان مناسبی برای شهدای گمنام بوده و ۱۳ نقطه در دست پیگیری از سوی دستگاه هاست.

مصطفی پور، با بیان اینکه هفت نقطه از ۱۳ نقطه مربوط به تدفین شهدای گمنام استان را در دست طراحی داریم، افزود: از جمله مهمترین یادمان های شهدای گمنام استان در شهرک ماسوله واقع شده که به واسطه بافت تاریخی و فرهنگی این منطقه، منتظر طراحی یادمان مناسب توسط میراث فرهنگی هستیم که تاکنون طراحی خاصی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به اهمیت احداث دو یادمان شهدای گمنام در رشت، تاکید کرد: سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس استان گیلان تولیت احداث یادمان شهدا در مسکن مهر رشت را بر عهده گرفته و از هفته آینده کلنگ اجرای کار به زمین زده می شود، همچنین به دنبال تعیین تکلیف پیمانکار یادمان شهدای گمنام پارک ملت از سوی شهرداری هستیم.

مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، باغ موزه دفاع مقدس را مهمترین برنامه فرهنگی استان در حوزه ترویج فرهنگ و معارف دفاع مقدس دانست و افزود: با توجه به پیگیری های استاندار گیلان و دستورات بودجه ای، شاهد روند خوب اجرایی بوده و امیدواریم براساس زمان بندی تا بهار ۱۴۰۰ فاز نخست را به بهره برداری برسانیم.

اخبار مرتبط

پویش بهجت عارفان

مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌ الله بهجت در شهر رشت

بازی آموزشی اندرویدی «دنیای مشاغل» تولید شد + دانلود

0 نظر

ارسال نظر

capcha