مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

ضرورت ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه اسلامی

ضرورت ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه اسلامی

به گزارش سراج24، حجت الاسلام محمد جواد زهرایی، در نشستی با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین گفت: در حال حاضر کمیته امداد طرح موفق و زیبایی به نام "اکرام ایتام" دارد که لازم است افراد بیشتری در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: کار نیکوکاری در هیئت ها جریان دارد و اقشار مختلف نیز در این زمینه فعالیت می کنند، ولی لازم است به این فعالیت ها سرعت داده شود تا سایر هیئت ها نیز با ظرفیت و توانایی هایی که دارند، آشنا شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت:باید هیئت ها را با ظرفیت هایی که دارند آشنا کرد تا پای کار بیایند، چرا که هیئت ها تنها یک کارکرد تحت عنوان برگزاری دعا و مراسم ندارند.

حجت الاسلام زهرایی بیان کرد:  ترویج فرهنگ انفاق و کمک به نیازمندان و احسان نیکوکاری و همچنین نهادینه کردن آن در جامعه اسلامی ضرورت دارد.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ احسان و انفاق و زکات در دستیابی به عدالت اجتماعی، رفع فقر و محرومیت از چهره جامعه اسلامی نقش تعیین کننده ای دارد و این امر در آیات و روایات متعددی به عنوان تکلیف مومنان و مسلمانان مورد تأکید قرار گرفته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: تاسیس کمیته امداد به فرمان حضرت امام خمینی (ره) یکی از برکات بزرگ انقلاب اسلامی است.

اخبار مرتبط

کارگاه آموزشی ایده‌پردازی تا تولید محصول ویژه بانوان

کلیپ ماموریت اجتماعی "کدپستی به کد پستی" منتشر می‌شود

تولید واکسن کرونا به‌همت دانشمندان ایرانی مایه سربلندی کشور است

0 نظر

ارسال نظر

capcha