83 درصد هزینه‌های مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو توسط خیران تأمین می‌شود

83 درصد هزینه‌های مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو توسط خیران تأمین می‌شود

به گزارش سراج24، سید محسن مهاجرانی با اشاره به اینکه مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو سال‌های قبل در روستای پاژ در مجاورت با جاده کلات- مشهد فعالیت داشته است، اظهار داشت: موسسه شکوه مهر با چرخش کاری اداره مراکز مختلف از جمله مرکز پناهندگان ضامن آهو را نیز برعهده می‌گیرد و در سال 94 این مرکز را از روستای پاژ به بلوار صدمتری، بلوار مفتح شرقی (میامی)، میدان دوم (اروند)، نبش مهدی‌آباد 9 منتقل می‌کند.

وی با تأکید به اینکه مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو زیرمجموعه موسسه خیریه بوستان شکوه مهر است، افزود: این مرکز به‌صورت غیردولتی و غیرانتفاعی فعالیت می‌کند.

مدیر مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو عنوان کرد: بیش از 5 سال است که این مرکز در ساختمانی که توسط خیر نیکوکار»حسن شریعتی«وقف ‌شده توانسته است به 70 نفر معلول ذهنی شدید بی‌سرپرست به‌صورت شبانه‌روزی ارائه خدمات نگهداری، توان‌بخشی و درمانی ارائه دهد اما در حال حاضر آمار موجود مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو 61  نفرپسر از سنین 15 تا 58 سال است که در 2 قسمت  مجزا تقسیم‌ بندی و نگهداری می‌شوند.

وی بابیان اینکه در بهترین حالت ممکن بین 17 تا 20 درصدهزینه‌های مراکز نگهداری معلولان را دولت تأمین می‌کند، تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 80 تا 83 درصد از هزینه‌های مرکز مهر پناهندگان ضامن آهو توسط نیکوکاران و خیرین تأمین می‌شود که به صورت غیر نقدی در اختیار این مرکز قرار می‌دهند.

مهاجرانی گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه همه ملاقات خانواده‌ها، بازدیدهای مردمی و خیران ازاین مرکز با توجه به‌سلامت و تندرستی معلولین، خیرین و نیکوکاران تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما تاکنون هیچ مورد مشکوک و مثبتی از ویروس کرونا درمرکز مهر پناهندگان ضامن آهو نداشتیم و مشاهده نشده است.

به گزارش سراج24، موسسه‌ خیریه‌ بوستان‌ شکوه‌ مهر بزرگترین مرکز ‌توانبخشی، اجتماعی در سطح کشور در ۳ مرکز توانبخشی شبانه‌روزی معلولین ذهنی، شهید بهشتی، مهرپناهندگان ضامن آهو، خانه کوچک پناهگاهی، در زمینه شبه خانواده در ۵ خانه کودک و نوجوان (خانه های فرزندان شکوه ۱،۲،۳،۴،۵) فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

زمانی که هدف برایم معنا پیدا کرد، به پرواز فکر کردم

ضرب‌وشتم خانواده هاشمی رفسنجانی در حرم امام‌(ره) کذب است

آغاز اجرای ۱۲۲ هزار خدمت مسکن برای خانواده‌های نیازمند در کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha