کشاورزان اسدآبادی ۱.۲ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

 کشاورزان اسدآبادی ۱.۲ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

به گزارش سراج24، بهنام لطفی اظهار کرد: تعهد امسال زکات شهرستان دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که تاکنون از این میزان تعهد حدود ۵۰ درصد آن محقق شده است.

وی با بیان اینکه امسال کشاورزان ۶۰ روستای شهرستان در قالب جو، گندم و سیب زمینی پرداخت زکات داشته اند، افزود: در راستای جمع آوری زکات کمیته امداد شهرستان در سال جاری ۲۵۰۰ کیسه زکات بین کشاورزان توزیع کرد.

لطفی در ادامه با اشاره به اینکه درآمد زکات جمع آوری شده از روستاها با همکاری شوراها و دهیاران همان روستاها برای کمک به نیازمندان همان روستا هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در روستای قاسم آباد با درآمد حاصل از جمع آوری زکات به مبلغ  ۱۰۰ میلیون تومان برای یکی از پروژه های عمرانی روستا اقدام شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اسدآباد میزان تعهد زکات سال گذشته این شهرستان را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برشمرد و مطرح کرد: تعهد سال گذشته زکات شهرستان به صورت صددرصد محقق شد.

لطفی با اشاره به رتبه سوم اسدآباد در سطح استان در بحث جمع آوری زکات در سال گذشته، گفت: امیدواریم با همکاری خوب کشاورزان اسدآبادی سهمیه زکات امسال شهرستان نیز به صورت صددرصدی محقق شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان اسدآباد دارای ۴۲۹۰ خانوار با بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت مددجو است، یادآور شد: سهمیه اشتغال امسال کمیته امداد شهرستان اسدآباد افزون بر ۱۲میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده که تاکنون از این میزان سهمیه افزون بر هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به حساب بانک های عامل تخصیص یافته و در همین رابطه ۱۴۵ نفر از افراد متقاضی تسهیلات اشتغال تحت پوشش امداد شهرستان به بانک های عامل معرفی شده اند.

لطفی با اشاره به تحقق ۴۰ درصدی سهمیه اشتغال اختصاص یافته به کمیته امداد گفت: از اعتبار هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومانی تخصیص یافته به بانک ها تاکنون سه میلیارد و ۷۰میلیون تومان از اعتبار به افراد معرفی شده به بانک برای ایجاد شغل هایی چون قالیبافی، خدمات و دامداری پرداخت شده است.

اخبار مرتبط

اسناد جنگی گردان‌های جهاد کشاورزی جمع‌آوری و تدوین شود

ترویج فرهنگ زکات یکی از اولویت‌های سازمان تبلیغات اسلامی است

رفع آلام توسط مدافعان سلامت مصداق جهاد در راه خداست

0 نظر

ارسال نظر

capcha