ترویج فرهنگ کتابخوانی از طریق فضای مجازی

ترویج فرهنگ کتابخوانی از طریق فضای مجازی

به گزارش سراج24، محمدعلی پیرسبزی، هفته کتاب و کتابخوانی را فرصتی برای فرهنگسازی  و ترویج مطالعه برای بهتر زیستن در جامعه عنوان کرد و گفت: در سال 1399 با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌های هفته کتاب رنگ و بوی متفاوتی دارد که بیشتر تمرکز برنامه ها در بستر فضای مجازی تبلیغ و ترویج فرهنگ کتابخوانی خواهد بود.

وی از هماهنگی با اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد برای استفاده از بستر سامانه آموزشی شبکه شاد برای ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی و معرفی کتاب‌ها با مضامین دینی ،علمی ،اجتماعی،ادبی و اخلاقی خبر داد وگفت: در این هفته از 3عنوان کتاب به نمایندگی از 60 عنوان کتاب چاپ شده در سال 1399 رونمایی خواهد شد.

پیر سبزی  تجلیل از 12 نفر از برگزیدگان دو سالانه کتاب استان  و تجلیل از ناشرین فعال و برگزیده  و بازدید از برخی کتابفروشی‌های شرکت‌کننده در طرح پاییزه کتاب را از دیگر برنامه‌های هفته کتاب در استان عنوان کرد.

وی تصریح کرد: از دیگر برنامه‌هایی که همزمان با هفته کتاب اجرایی می‌شود، طرح پاییزه کتاب است که در این طرح 26 کتابفروشی شرکت دارند و با 20 درصد کتاب‌ها را در این طرح به علاقمندان به کتابخوانی عرضه می‌کنند.

پیرسبزی تأثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن را امری غیرقابل انکار دانست وگفت:  در عصر اطلاعات و ارتباطات نمی‌توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را، بدون در نظر گرفتن مطالعه و کتاب مورد بحث و  بررسی قرار داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد  به تاثیر  توسعه فرهنگ کتابخوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نشأت گرفته ازغفلت و ناآگاهی است و مطمئن‌ترین راه برای ارتقای سطح آگاهی و روشنگری یک جامعه افزایش سرانه مطالعه است.

پیرسبزی در پایان تاکید کرد: هرچه  افراد یک جامعه  به کتاب و کتابخوانی علاقه بیشتری داشته باشند  قطعا چنین جامعه‌ای به واسطه آگاهی و دانایی در مسیر توسعه می‌تواند  قدم‌های بهتر و محکم‌تری بردارد و آرامش و آسایش بیشتری را برای جامعه به ارمغان بیاورند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در سال گذشته کتاب‌های  متنوعی با مضامین مختلف توسط این اداره کل در میان دستگاه‌های مختلف و اهالی فرهنگ و هنر اهداء شد.

رضا خردمند ارزش ریالی این کتب را سه میلیارد ریال عنوان کرد وگفت: طرح اهداء کتاب در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

وی طرح پاییزه کتاب را ابتکاری خلاقانه برای حمایت از علاقمندان کتاب در شرایط کرونایی عنوان کرد و گفت: دوستداران کتاب در این طرح می توانند از کتابفروشی‌های منتخب با 20 درصد تخفیف کتابکهای مورد علاقه خویش را خریداری کنند.

اخبار مرتبط

خواهرانه‌ای از عشق و ایثار "کتاب" شد/ ادبیات پایداری بدون زینب‌های زمان یک پایش می‌لنگد

کتابخانه اربعین

فراخوان اولین سوگواره ملت امام حسین(ع) منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha