اخلاق و مدیریت جهادی سرلوحه فعالیت‌های بنیاد شهید باشد

اخلاق و مدیریت جهادی سرلوحه فعالیت‌های بنیاد شهید باشد

به گزارش سراج24، سعید اوحدی صبح روز شنبه ۲۴ آبان‌ماه در نشست صمیمی با جمعی از جانبازان بصیر ضمن شنیدن درخواست‌ها و درد و دل‌های این جانبازان، گفت: یکی از کارکردهای مهم تشکل‌های ایثارگری تقویت ارتباط بنیاد شهید و امور ایثارگران با جامعه ایثارگری است و اعتقاد قلبی ما بر این است که تشکل‌ها به‌عنوان محکم‌ترین پل ارتباطی ما با خود مجموعه تشکل‌ها، جامعه ایثارگری و در نهایت کل جامعه هستند. باور ما بر این است که باید از ظرفیت تشکل‌های ایثارگری برای شناسایی مشکلات مربوط به جامعه ایثارگری و هم‌فکری برای پیدا کردن راهکار استفاده کنیم.

وی افزود: اگر بستر هم‌فکری با تشکل‌ها که همگی از نخبگان جامعه هم هستند فراهم نباشد، ممکن است که تدبیر ما به سوءتدبیر بدل شود چرا که این تشکل‌ها هر کدام نماینده قشر خاصی از جامعه هدف ما هستند و به مسائل تخصصی آن حوزه اشراف دارند لذا باید جایگاه تشکل‌ها را یک جایگاه بالا و با ارزش بدانیم.

اوحدی درباره موضوعاتی که یکی از جانبازان حاضر در نشست به آن اشاره داشت، عنوان کرد: برخی از مسائل جانبازان را می‌توان از طریق رسانه ملی با مردم در میان گذاشت. همین امروز صبح که در شبکه یک تلویزیون میهمان بودم، در بحث درمان گفتم که بی‌انصافی مطلق است جانبازی که سلامتی، چشم، دست با پای خود را برای سلامت جامعه از دست داده است؛ امروز برای درمانش مضایقه شود.

وی افزود: با توجه به ظرفیتی که وجود دارد، خیلی از مسائل با پشتوانه و فشار فرهنگی حل می‌شود. خیلی از مشکلات جانبازان که برای مردم عادی غیرقابل لمس است را می‌توان از طریق ساخت یک مستند خوب نشان داد لذا در حوزه فرهنگی باید فعالیت خلاقانه داشت.

اوحدی در بخش دیگر سخنان خود گفت: تمام معاونان و مسئولان بنیاد از شخص رئیس گرفته تا دیگران باید افتخارشان این باشد که قرار است نوکری جانبازان، آزادگان و خانواده‌های معظم شهدا را انجام بدهد، غیر از این باشد، جای او در بنیاد نیست. اگر حضرت امام (ره) خدمت در بنیاد شهید را خدمت به نبی اکرم (ص) می‌دانستند به این خاطر بود که اعتبار بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر است و اگر این عزیزان نباشند ساختمان بنیاد که هیچ قداستی ندارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه ضمن اشاره به رویکردهای جدید بنیاد در خدمت به جامعه ایثارگری، تصریح کرد: اخلاق، تواضع و مدیریت جهادی باید سرلوحه کار بنیاد باشد. زیرا هیچ خدمت و جریانی پایدار نمی‌ماند مگر اینکه پیوست فرهنگی و اخلاقی داشته باشد.

اوحدی همچنین در پاسخ به درخواست یکی از جانبازان حاضر در نشست درباره مسئله مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری، گفت: در حال حاضر بزرگترین دغدغه ما در بنیاد مسئله اشتغال است که پیچیدگی‌های خاصی هم دارد که از طریق ظرفیت‌های قانونی مجلس، دولت و… آن را دنبال می‌کنیم و پای آن ایستاده‌ایم تا مشکل اشتغال را حل کنیم.

اخبار مرتبط

دعوت امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی از حسن روحانی برای تماشای «منصور»

آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس با حضور رییس جمهوری برگزار می‌شود

تشریح برنامه ‌های بنیاد شهید در ایام دهه فجر

0 نظر

ارسال نظر

capcha