امام‌ جمعه ایلام:

ایلام وضعیت مناسبی ندارد

ایلام وضعیت مناسبی ندارد

به گزارش سراج24، حجت الاسلام الله نور کریمی‌تبار ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی کرونا اظهار کرد: بهتر اینکه در کنار داروهای شیمیایی مرسوم از طب سنتی و گیاهان دارویی یا دمنوش های مرسوم مانند آویشن و آب انجیر برای تقویت بنیه بیماران استفاده شود.

وی افزود: جایگاه طب سنتی در استان ایلام برای درمان بیماران مغفول مانده در حالی که دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند یک مرکز درمانی را زیر نظر متخصصان به صورت پایلوت برای درمان و تحقیق با طب سنتی اختصاص دهد.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: باتوجه به فشار کاری مضاعفی که پرسنل و کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی به علت شیوع بیماری کرونا و تشدید آن در هفته‌های اخیر متحمل شده‌اند، افراد متعددی آشنا به طبابت و پرستاری به صورت خودجوش و داوطلبانه آماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی هستند تا این دانشگاه در بخش‌های مختلف مورد نیاز از این افراد بکارگیری کند.

وی در مورد طرح محدودیت فعالیت مشاغل و تعطیلی صنوف نیز بیان کرد: باید این تعطیلی شامل همه مشاغل دسته بندی شده باشد در حالی که مشاهده می‌شود صنوف هسته مرکزی شهر و پاساژها بسته هستند اما مشاغل مشابه آنها در مغازه‌های شخصی کمامان فعالیت دارند و نیز باید مصوبه‌ها توسط نیروی انتظامی و دستگاه‌های ذیربط ضمانت اجرایی محکم داشته باشند.

وی تاکید کرد: نکته مهم دیگر اینکه بیشتر صاحبان و فعالان صنوف تعطیل شده از قشر ضعیف و کم درآمد جامعه هستند که به علت محدودیت‌های اعمال شده با مشکلات مالی مواجه هستند که باید از طریق ستاد مبارزه با کرونا و پویش کمک مومنانه این افراد شناسایی و حمایت شوند.

اخبار مرتبط

اقامه نماز عید سعید فطر در حرم مطهر رضوی

اعلام آمادگی امام جمعه کاشان برای تزریق واکسن ایرانی کرونا

۵۰۰ هزار ماسک میان ۱۵ شهر خوزستان توزیع می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha