دشمن نخواهد توانست مردم را دلسرد و بی‌اعتماد کند

دشمن نخواهد توانست مردم را دلسرد و بی‌اعتماد کند

به گزارش سراج24، نام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نه فقط به عنوان رهبری حاذق و فرزانه در تاریخ ایران زنده خواهد ماند بلکه بعد از امام راحل نمی‌توان نظیری مانند ایشان یافت که در بالاترین مقام سیاسی تا این اندازه جامع‌الاطرف باشند.

جامعیت ایشان را نه‌تنها در جایگاه رهبری که در کسوت دانشمندی جامعه‌شناس و سیاستمداری دشمن‌شناس می‌توان شاهد بود. توصیه‌ها حکیمانه معظم‌له در دوران ریاست‌جهموری‌شان هنوز کاربردی و استراتژیک است که باید از آن بهره برد. ایشان در 23 آبان 1360 طی پیامی به مردم ایران به نکات ارزشمندی در حوزه اقتصاد، سیاست، فلسطین، امنیت، عدم رابطه و سازش با آمریکا صادر کردند که تنها بخش دشمن شناسی آن را در ادامه می‌خوانید.

متن این پیام پیش از این در کتاب «آزادسازی سرزمین‌های ایران گام دوم: بستان» با عنوان فرعی «اوج‌گیری ترورهای کور؛ تشکیل دولت پس از بحران» به قلم «علیرضا لطف‌الله زادگان» منتشر شده است.

سازش، هرگز

«دشمن جهانی ما سعی می کند که مردم ایران را نسبت به مسائل داخلی کشور دچار نگرانی و تشویش کند؛ یعنی به وسیله عوامل خودشان در شبکه خبری عظیم جهانی چه غربی و چه شرقی و چه بخش های خبری مربوط به منطقه، مردم را نسبت به مسائل داخلی دچار دغدغه کند و این طور وانمود کند که ما ازلحاظ داخلی در وضع بدی هستیم و بدین وسیله امید را که پشتوانه کار و حرکت است، از مردم بگیرد.

هرکدام از این رادیوهای خارجی که درباره ایران حرف می زنند، چه نام و نشان دار مانند [رادیوهای] امریکا، اسرائیل و کلن و چه رادیوهای بی نشان، مانند رادیو آزاد و...، هرکدام نسبت به اوضاع ایران آنچنان حرف می زنند که [گویی] چند روزی دیگر باقی نمانده تا نظام جمهوری اسلامی ایران واژگون شود و اوضاع داخلی ایران بد است. مقصود آنان این است که امید مردم را از آینده سلب کنند، اعتماد مردم را از دولت بگیرند و دولت را دست تنها بگذارند و طبیعی است که دولت بدون کمک ملت کار مهمی نمی تواند انجام دهد.

من قبلاً در پاسخ به همه این رسانه های گروهی دشمن و خائن به همه شما برادران و خواهران عزیز اطمینان بدهم که اوضاع داخلی ما علی رغم وجود صدها مشکل، آن جور که آنها می گویند، بد نیست. ما مشکلات بسیار داریم و این گناه است اگر کسی به مردم نگوید که ما مشکلات داریم، اما مشکلات داشتن به معنی غیرقابل علاج بودن بیماری نیست، مشکل مانند یک بیماری است.

یک طبیب حاذق و دانا می تواند این بیماری را برطرف کند، صبر و زمان لازم است. ما مشکل داریم، هم در زمینه اقتصادی، هم امنیت و هم جنگ، مانند آوارگان عزیز جنگی (چه آوارگان ایرانی و چه عراقی)، خانه های ویران، واحدهای تولیدی ازکارافتاده، پالایشگاه های متوقف مانده است. ما این مشکلات را حل خواهیم کرد.

ما یک مشکلی را حل کردیم که از همه مشکلات مهم تر بوده و آن مشکل وجود رژیم شاهنشاهی یا مشکل سلطه امریکا بر ایران بود. ما مبارزه کردیم و همه نیروهای مردمی با هم متحد شدند و ازخودگذشتگی نشان دادند و توانستند با پایداری و فداکاری، بزرگ ترین مشکلات یک ملت و یک جامعه را که سلطه بیگانگان و سلطه قدرت های خبیث و ناپاک و خیانتکار داخلی است، برطرف کنند.

مشکلات امروز ما به مراتب کوچک تر از آن مشکل رژیم شاهنشاهی است؛ پس مشکل داریم ولی قابل حل است. روش حل مشکلات ما این است، همان طور که [در] مبارزات ما در زمان رژیم فاسد با راستی، صدق و هماهنگی و با کمک از خدا عمل کردیم، امروز هم باید همان طور عمل کنیم و امروز تا زمانی که ملت ما اعتماد به خدا و رهبری دارد و تا زمانی که از نیازهای کوچک خود می گذرد، تمام این مشکلات قابل حل است.

ما نه تنها این مشکلات را حل خواهیم کرد، بلکه به فضل الهی و پشتوانه عظمت نیروهای مردمی خواهیم توانست ملت را یک ملت نمونه قرار دهیم. اگر تا امروز انقلاب ما و فداکاری ما توانسته ملت های مسلمان جهان را حرکت دهد، دیری نخواهد گذشت که به کوری چشم دشمنان، آبادی این کشور و رشد صنعت و کشاورزی و رفاه عمومی و دانش، ملت های دور و نزدیک مسلمان و حتی غیرمسلمان را به طرف انقلاب ما سوق خواهد داد.

بنابراین، دشمنان ما در سطح جهانی از امریکا که دشمن بزرگ [است] گرفته تا عراق که دشمن حقیر ماست و بقیه آنها که رادیو و آنتنی دراختیار دارند، سعی می کنند وانمود کنند که اوضاع کشور ما وخیم است و درحال فروپاشیدن است و به خود دلخوشی می دهند که روزهای آخر است.

آنها نخواهند توانست مردم را دلسرد و بی اعتماد کنند و ما مشکلات را با اتکال به خدا و زیر سایه رهبری عظیم و عزیزی که داریم حل خواهیم کرد. هیچ مشکلی نیست که برای یک ملت مؤمن قابل حل نباشد.

مسئله بعدی امنیت است. همان طور که دشمن درزمینه مسائل اقتصادی کوشش کرد که ما را دچار مشکل کند، در مسائل امنیتی هم دشمن تلاش کرد تا ما را دچار ناراحتی کند. بزرگ ترین ضربه دشمن دراین زمینه، به راه انداختن جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود و بعد از آن، مسئله تحریک گروهک ها و سازماندهی وابستگان به رژیم گذشته و برخی از ساواکی های پلید بود.

شما تصور نکنید که همه این انفجارها و ترورها مربوط به گروهک ها است، بلکه فراریان رژیم سابق و ساواکی ها هم سهم دارند. همان کسانی که در روزهای اول انقلاب افراد کمیته را ترور و شهید می کردند، درحال حاضر نیز مشغول توطئه هستند و ما نباید غافل باشیم.

اصل وجود ناامنی ازطرف دشمن برای ما طبیعی است. دشمن به چه دلیل اجازه دهد که جمهوری اسلامی راه خودش را ادامه دهد و خودش را بسازد و قوی تر شود؟! طبیعی است که دشمن مایل است که نگذارد جمهوری اسلامی کار کند. یکی از بهترین طرق این است که در زندگی مردم ناامنی ایجاد کند و دولت را مشغول و سرگرم کند.

بنابراین، اصل اینکه دشمن در محل کار، کوچه، خیابان، کارخانه و اداره تحریک کند و درگیری و ترور به وجود بیاورد و مردم بی گناه را از بین ببرد، خود این ناامنی برای ما غیرقابل تصور و انتظار نیست. در اینجا دو مسئله دررابطه با امنیت مهم است: اول اینکه، ما به عنوان دولت جمهوری اسلامی نمی توانیم بنشینیم و تماشا کنیم تا سرپنجه های دشمن بیاید در داخل اجتماعی که ما مسئول اداره آن هستیم، ناامنی ایجاد کند، این نمی شود.

مردم این بی تفاوتی و خونسردی را در دولت جمهوری اسلامی نخواهند بخشید. [تاریخ] و مردم آزاده جهان هم نخواهند بخشید. ما باید شدت عمل داشته باشیم. ما، یعنی مجموعه نظام اسلامی. هر سه قوه [نیز] به سهم خود موظف اند در مقابل جریان ایجاد اغتشاش داخلی و ناامنی، با قاطعیت و جدیت عمل کنند. دولت جمهوری اسلامی آن وقتی به راستی اسلامی است که نصیحت امیرالمؤمنین را گوش کند. باید هوشیار باشیم و محیط زندگی و کسب مردم باید امن باشد. آن تنها دولت جمهوری اسلامی است.

ما در مقابل رفتارهای خشونت آمیز باید با قاطعیت عمل کنیم. آن کسی که می خواهد زندگی مردم را برهم زند، باید در مقابل او ایستاد و او را نبخشید و با او مقابله کرد و این چیزی است که خدا، ملت، تاریخ و مردم آزاده جهان از ما می خواهند و اگر ما [به این وظیفه عمل] نکنیم، خدا، ملت و تاریخ ما را مؤاخذه خواهند کرد و می گویند شما عقل داشتید، چرا اجازه دادید دشمن این طور اوضاع و احوال شما را به هم بزند.

در دوران اختناق انتظار نداشتیم که سر راهمان مانع نباشد. مانع سر راه ما همیشه وجود دارد. ما [موانع] را از سر راه برداشتیم و رسیدیم به سرمنزل جمهوری اسلامی. کار اول ما اعمال قاطعیت و کار دوم هدایت است. ما نمی پسندیم که ببینیم خار راه ما کسانی هستند که خودشان علیه جمهوری اسلامی خصومتی ندارند، بلکه تحریک کنندگانشان خصومت دارند و این برای ما بسیار سنگین است.

باید با کسی که تحریک شده با مهربانی رفتار شود و خشونت به خرج ندهیم. مایلیم او را متوجه کنیم که اشتباه می کند؛ بنابراین، در کنار قاطعیت هدایت می کنیم.

جمهوری اسلامی با بزرگ ترین دشمنان خلق پنجه درافکنده و با امریکا می جنگد. امروز هیچ ملت و دولتی در دنیا به استحکام و قدرت ما با امریکا نبرد نکرده. محکم تر از ما هیچ گروه انقلابی در سطح جهان علیه امریکا موضع گیری نکرده است.

جنگ را ما شروع نکرده ایم و همه شما می دانید جنگ را عراق شروع کرد و او بود که به ما حمله کرد. او آتش افروزی کرد و ما فقط دفاع می کنیم. ما متجاوز را می خواهیم از خانه خود خارج کنیم. مادامی که متجاوز از خانه ما خارج نشده، قبول صلح و قبول هرگونه سازش، امضا پای ورقه ذلت ایران و ایرانی است و ما این کار را نخواهیم کرد. ما می دانیم جنگ مشکلات فراوانی را برای ما به وجود آورده است.

دولت بیش از مردم گرفتاری های جنگ را لمس کرده است؛ آواره ها، خرابی ها، کارخانه های تخریب شده، مخارج زیاد و سنگین جنگ. اصولاً پرخرج ترین عوارض دنیا جنگ است. اینها را می دانیم، اما ما شروع کننده نیستیم. هرگاه ما از مرزهای خود خارج می شدیم و داخل عراق می شدیم و شهرهای عراق را می گرفتیم، حق داشتند معترضین جهانی، کسانی که می گویند چرا جنگ را تمام نمی کنید، حق داشتند بگویند چرا تمام نمی کنید.

البته، در همان صورت باز آن قدر حق ندارند، زیرا کلوخ انداز را پاداش سنگ است. آنها وارد شدند و ما حق داریم وارد شویم، اما ما چنان کاری را نمی کنیم، ما می خواهیم دشمن را از خاک خود بیرون کنیم. پایان جنگ باید برای ما یک پایان افتخارآمیز باشد. باید برای اسلام و جمهوری اسلامی افتخار ایجاد کنیم، نه ذلت و سرافکندگی.

ما هر طرح صلحی را که حقوق حقه ما در آن تضمین شده باشد، از اول تابه حال گفتیم، قبول می کنیم، اما طرح صلحی که با تجاوز متجاوز سازگار است که ما صلح کنیم و او به تجاوز خودش ادامه دهد. ما به مقتضای اینکه یک ملت انقلابی هستیم و با قدرتمندی و بدون اتکا به هیچ قدرتی توانسته ایم سلطه ابرقدرت امریکا را از سرمان برطرف کنیم، به مقتضای این خصوصیت، هرگز با این ابرقدرت سازش نخواهیم کرد.

بعد از انقلاب امریکا باز یک لحظه از شیطنت و شرارت علیه ما خودداری نکرده است. تحریکات [به راه انداخته] و حمله کرده، عوامل خودش را در داخل کشور به کار انداخته، به هرحال دشمنی کرده، ما با امریکا سازش نخواهیم کرد. دشمن درجه یک برای ما امریکاست، نه فقط خیانت او به ما رسیده، بلکه منطقه را پر از خیانت کرده است.»

اخبار مرتبط

یکی از راهبردهای دفاعی ما هدف قراردادن ناوهای دشمن با موشک بالستیک است

تهدید آمریکا پس از لبخندهای دیپلماتیک بیشتر شد

آیا آمریکا به شاه پشت کرد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha