آیت‌الله علم‌الهدی:

تجربه همیاری مردم در دفاع مقدس الگویی برای مقابله با کرونا است

تجربه همیاری مردم در دفاع مقدس الگویی برای مقابله با کرونا است

به گزارش سراج24، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در سی‌وهفتمین هفته برگزار نشدن نماز جمعه در مشهد مقدس در «خطبه مجازی»، تجربه همیاری مردم در دفاع مقدس را الگویی برای مقابله با کرونا دانست و گفت: روزی که جنگ بر مردم ما تحمیل شد، قیام در مقابل بحران جنگ، وظیفه نیروهای مسلح بود ولی ما دقیقأ متوجه شدیم اقدام آنان علی‌رغم این‌که همراه با حرکت‌های جهادی و ایثارگرانه بود، نتوانست در حل بحران جنگ مؤثر واقع بشود تا جایی که مردم به صحنه آمدند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در شرایط امروز که گرفتار ویروس کرونا هستیم، مقابله با این ویروس تنها به وسیله دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست بلکه همه مردم باید به میدان بیایند.

وی به فعالیت دو هزار مسجد به عنوان دو هزار پایگاه سلامت محله در استان اشاره کرد و افزود: بر این اساس هر ۱۳ مسجد تحت نظر یک مسجد به‌عنوان سنگر سلامت و مرکز فعالیت‌های پزشکی و درمانی، درصدد تهیه دارو، پرستاری، معالجه و درمان هستند و اگر با مشاوره‌های پزشکی و حرکت‌های درمانی محلی، مسئله تمام نشد و نیاز به مراکز درمانی بالاتر بود، به وسیله آنان بیمار به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بالاتر معرفی شود.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه در مقابل رهنمودهای کلیدی رهبری، به شعارنویسی اکتفا کردیم، ادامه داد: بیش از ۵ سال است که رهبری در برابر مشکلات معیشتی و اقتصادی و تهاجم ظالمانه دشمن در تحریم‌های ناروا، امر به اقتصاد مقاومتی فرمودند، ولی منویات ایشان فقط در تابلوها نوشته شد و دستگاه‌های مسئول یک طرح جامع و کاملی برای اقتصاد مقاومتی تدوین نکردند که اگر این کار انجام می‌شد، امروز دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی نبودیم.

وی گفت: اگر رهنمودهای رهبری در جهش تولید، در طرحی جامع مد نظر قرار می‌گرفت، امروز پیشرفت‌های خوبی در جهش تولید داشتیم نه اینکه آخر سال شده و مسئولان فقط بنشینند و بگویند موانع تولید چیست؛ این واقعأ یک نوع جفا و بی‌وفایی نسبت به ولایت از کارگزاران نظام و مردم هست که وقتی رهنمودی را مقام معظم رهبری می‌دهند، دنبال طرح اجرایی‌اش نمی‌رویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه برای موفقیت پایگاه‌های سلامت محله، همیاری عمومی لازم است، افزود: سلامت، بهترین تشکر، مؤثرترین نذر و موجب استجابت دعاست. شمایی که سلامتید و دچار این بیماری نشدید و یا دچار شدید و به سلامت رسیدید، به‌عنوان شکرگذاری سلامتی با مساجد محله همکاری کنید. هیچ نذری بالاتر از همکاری با برادران و خواهران بسیجی در طرح پایگاه سلامت محله نیست.

اخبار مرتبط

توزیع ۱۰۰ هزار وعده غذای نذری در حاشیه شهر مشهد

کشوری که گزینه حمله نظامی همواره روی میزآن است، از حمله بیولوژیکی دریغ نمی‌کند

بودجه‌های فرهنگی یا محقق نشده یا قطره چکانی پرداخت می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha