جشنواره «گوهر فاطمی» در نداجا به کار خود پایان داد

جشنواره «گوهر فاطمی» در نداجا به کار خود پایان داد

به گزارش سراج24، آئین اختتامیه جشنواره گوهر آسمانی با حضور حجت الاسلام حسن زاده معاون نظارت و ارزشیابی مکتبی اداره عقیدتی سیاسی نداجا، ارشد نظامی ارتش در استان هرمزگان و فرمانده قرارگاه مقدم جنوب نداجا امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری، هماهنگ کننده ارشد عقیدتی سیاسی های آجا در استان هرمزگان حجت الاسلام بهارلو، فرمانده منطقه یکم امامت نداجا جنب ناخدایکم عرشه و ستاد تذکر و فرماندهان و کارکنان منطقه یکم امامت نداجا برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام مظفری پور رییس اداره عقیدتی سیاسی نیروی دریایی راهبردی ارتش در ارتباط زنده ویدئو کنفرانسی با اختتامیه همایش گوهر آسمانی که در سالن جلسات کوثر منطقه یکم امامت نداجا برگزار شد، ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم، گفت: در قرآن و آیات قرآن که مطالعه داشته باشیم، می‌بینیم که در رابطه با فریضه امر به معروف و نهی از منکر بسیار تاکید شده و به همان اندازه در رابطه با نماز سفارش و با این تفاوت که ما در رابطه با فریضه امر به معروف و نهی از منکر به این مسئله برخورد می‌کنیم که خدای متعال می‌فرماید اگر امتی بخواهد بهترین امت باشد باید حتماً امر به معروف و نهی از منکر کند.

وی افزود: اگر انسان امر به معروف و نهی از منکر را ترک کند، نمی‌تواند در رابطه با فرائض مهم الهی دیگر به آنچه که دستور رسیده به خوبی عمل کند و ما در روایت داریم که می‌فرماید اگر همه خوبی ها را و همه محسنات در یک کفه ترازو بگذارند و امر به معروف و نهی از منکر را هم در یک کفه ترازوی دیگر بگذارند، فریضه امر به معروف و نهی از منکر باز هم سنگین‌تر از آنهاست، اینقدر مهم است که امام حسین (ع) می فرمایند: من برای اینکه امر به معروف و نهی از منکر زنده بماند، قیام کردم.

حجت الاسلام مظفری‌پور در ادامه افزود: کسی که می‌خواهد امر به معروف کند، باید حتما ابعاد و ویژگی‌های امربه معروف را بشناسد و با اصول آن آشنایی داشته باشد. ما اگر امر به معروف و نهی از منکر را خوب انجام بدهیم یقین بدانید که جامعه ما جامعه پاک خواهد شد و زمینه برای ظهور حضرت حجت فراهم می‌شود.

در ابتدای این مراسم، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری نیز ضمن عرض خیرمقدم و ارائه گزارش عملکرد ناوگان جنوب نداجا در خصوص امر به معروف و نهی ازمنکر بیان داشت: امروز نوک پیکان مبارزه، در عرصه های جنگ نرم و عرصه‌های فرهنگی است و مهمترین مقصد و هدف خانواده است که آموزش دهنده و تقویت کننده اصلی است. حجاب و عفاف که در واقع هر دو در ظاهر معنای مانع و پوشش را می‌دهد اما در واقع مکمل همدیگر در مسئله حجاب هستند و عفاف این معنای بازدارندگی در باطن را بیان می‌کند.

 در این مراسم، حجت الاسلام حسن زاده معاون نظارت و ارزشیابی مکتبی اداره عقیدتی سیاسی نداجا گفت: جشنواره گوهرهای فاطمی در نیروی دریایی و در ارتش خلاصه نمی شود و در سطح ملی برگزار می‌شود که نفرات منتخب در مرحله استانی، سازمانی و نظامی انتخاب می‌شوند.

وی عنوان کرد: در نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران هم به همت همه عزیزان ما، این جشنواره برگزار شد و ما در نیروی دریایی در سه منطقه سیرجان، هرمزگان و مناطق و دو و سه نیروی دریایی این جشنواره را برگزار کرده و خواهیم کرد.

در این مراسم، گروه سرود پسران پایگاه شهدای سهند و ناوی وظیفه امیر دوست محمدی بصورت تک خوان با اجای سرود و نم آهنگ متناسبت با مسئله حجاب و عفاف پرداختند.

در پایان نیز به نفرات برتر و منتخب جشنواره گوهر آسمانی، فرماندهان پیشگام امر به معروف و نهی ازمنکر، ضابطین امر به معروف و نهی ازمنکر و گروه سرود خواهران و برادران پایگاه بسیج شهدای سهند، با رعایت پروتکل های بهداشتی، با اهداء لوح یادبود و هدیه نقدی تقدیر شد.

اخبار مرتبط

فراخوان بیست‌و‌نهمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی اعلام شد

کارگردان «لباس شخصی» با «ضد» به فجر می‌آید/ یک درام سیاسی و ملتهب

انتشار فراخوان هشتمین جشنواره «هنرهای آسمانی» ویژه طلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha