می‌گفتند مگر جای یک طلبه در بیمارستان است؟

می‌گفتند مگر جای یک طلبه در بیمارستان است؟

به گزارش سراج24، در حالی‌که کرونا با تمام دردسرها و مشکلات خود در جامعه جا خوش کرده اما موضوع مهم در این میان روحیه گذشت و ایثار در وجود مردم است که حتی در چنین شرایطی درد همنوع را فراموش نکردند.

این روزها همه جا صحبت از مهربانی است و مردمی که برای این کار سرازپا نمی‌شناسند به هر کاری دست می‌زنند تا بتوانند در این میان سهمی داشته باشند.

در کنار گروه‌های جهادی، خیران و گروه‌های مردمی نقش برجسته گروه‌های فرهنگی و تبلیغی نیز غیرقابل انکار بوده است و همچنان نیز این خدمات ادامه دارد.

 

حجت‌الاسلام محمدحسین باقرزاده مسوول گروه مبلغان بصیر فریدونکنار در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، می‌گوید: از همان روزهای نخست کرونا که نگرانی‌ها روز به روز بیشتر می‌شد گروه جهادی ما پا پیش گذاشتند و غسال‌خانه شهیدبهشتی شهرستان را در اختیار گرفتند.

در روزهایی که نزدیک‌ترین افراد به میت نیز به‌دلیل شیوع کرونا نگران بودند حضور گروه جهادی مبلغان بصیر و همچنین انجام اقدامات لازم در بحث تدفین و تعسیل اموات توانسته مرهمی بر زخم‌های افرادی بگذارد که یکی از اعضای خانواده خود را از دست دادند.

مسوول گروه مبلغان بصیر فریدونکنار اضافه می‌کند: تمامی اقدامات گروه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسائل فاصله‌گذاری بوده و در کنار انجام مراسم و خواندن نماز تسلی‌بخش خانواده‌ها بوده است که همچنان این گروه جهادی در غسال‌خانه مستقر بوده و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

 

در کنار مسائل مربوط به تدفین و تغسیل اموات کرونایی، کمک‌های مومنانه را نیز در سطح شهر و روستاها فعال کردیم و با جمع‌آوری کمک‌ها و توزیع آن در میان اقشار ضعیف و نیازمند در این زمینه فعال بودیم که البته همچنان این کمک‌ها ادامه داشته و دارد.

باقرزاده تصریح می‌کند: یکی دیگر از خدمات گروه سرکشی از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بوده که این کار علاوه بر کمک به کادر درمانی استان به بیماران کرونایی نیز روحیه مضاعف می‌داد.

معمولا انسان برای هر کاری دستمزد آن را دریافت می‌کند و در بحث کرونا هم ما احساس می‌کنیم دستمزد خود را دریافت کردیم، دستمزد ما همان شادی مردم در زمان دریافت کمک‌های مومنانه و شادی بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها بود که وقتی خدمات ما را دیدند دستان‌شان را بالا می‌بردند و برای ما و گروه‌مان طلب خیر می‌کردند.

وی می‌گوید: البته از این نکته هم نگذریم برخی هم به ما گفتند مگر جای روحانی در بیمارستان است.

 

شادی در نگاه بیماران کرونایی موج می‌زد زمانی‌که گروه در بیمارستان حضور داشت و کارهای‌شان را انجام می‌دادیم؛ چرا که بیماران کرونایی همراه ندارد و همین حضورمان برایشان باارزش بود این موضوع در نگاه‌های نگران‌شان موج می‌زد.

گروه ۳۰ نفره مبلغان بصیر فریدونکنار هیچ‌گاه خود را تنها حس نکردند و همواره حضور خیران را به‌عنوان بازویی قدرتمند در کنارشان حس کردند و می‌کنند و معمولا هم هرگاه از خیران کمک می‌خواستند آنان دریغ نکردند.

مسؤول گروه مبلغان بصیر فریدونکنار یادآور می‌شود: همیشه این موضوع را شنیدیم و می‌شنویم تا عشق و علاقه نباشد انسان به دنبال کاری نمی‌رود و این موضوع را به عینه در ماجرای کرونا در اقدامات گروه دیدیم و وقتی اعضای گروه را می‌دیدم که فداکارانه وارد میدان شدند و در این راه هر آنچه داشتند دریع نکردند آیا جز عشق می‌تواند باشد؟!

گروه مبلّغان بصیر فریدونکنار فعالیت خودش را در سال ۸۳ شروع کرد و در مدارس شهرستان و در ایام عید نوروز و تابستان در پارک لاله با برگزاری نماز جماعت و برنامه‌های دینی حضور فعال داشت.

این گروه در ایام تبلیعی مثل ماه رمضان و محرم در هیات‌ها و مساجد و تکایا برنامه های متنوعی اجرا کرد و در ایام سیل سیمرغ کمک‌های انسان دوستانه با حضور در منطقه و انجام تعمیرات منازل تخریب شده صورت گرفت.

اخبار مرتبط

آغاز کار جهادی در آموزش و پرورش/ بهره‌مندی از ظرفیت‌ سازمان‌های مردم نهاد در عدالت آموزشی

تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات کشاورزی در کشور

سمنان و گرمسار در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha