لزوم توجه به مؤلفه‌های قدرت‌آفرینِ فرهنگی

لزوم توجه به مؤلفه‌های قدرت‌آفرینِ فرهنگی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قمی به مناسبت سالگرد شهادت شهید تهرانی مقدم با انتشار تصویری در صفحه مجازی‌اش نوشته است:

روی سنگ قبرم بنویسید: «اینجا مدفن کسی است که می‌خواست اسرائیل را نابود کند.»

در لابلای سیاست‌زدگی روزگار، دعواهای ساختگی سگ و شغال را در تاریخ ثبت کنید. ترامپ و بایدن همان دو قطبی ناسازگار از یک‌جنس‌اند فقط رنگ‌شان فرق می‌کند و روش‌هایشان، وگرنه هدف‌ واحد دارند؛ استعمار نوین ملل و اندیشه‌ها.

پاسخ به این مدل نوینِ تاراج ملت‌ها، گاهی نرم و گاهی سخت است و تدبیر و شجاعت توأمان لازم دارد. پایداری، همان توانِ شجاعانه‌ی مردم ما است و موشک‌ در این ادبیات پایداری، نه صرفا یک دانش جدیدِ تجسم یافته و یک قطعه فلز عظیم مخرب و یک محصول نظامی انفجاری است؛ بلکه عزیمتی آزادمنشانه است از مبداء استقلال به مقصد دفاع‌ِ قدرت‌آفرین. دراین فرآیند -بینشی- است که شهید تهرانی‌مقدم قبل از شلیک موشک، دعای توسل می‌خوانْد و روی موشک می‌نوشت:
وَمَا رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَلَٰکِنَّ اللَّهَ رَمَیٰ

فرارسیدن سالروز شهادت این بزرگ‌مرد را تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال می‌خواهم به همه ما در مسیر تلاش هوشمندانه در کار فرهنگی، رزق حرکت در راه جاویدان شهید تهرانی‌مقدم را عنایت کرده تا با همّت بیشتر، دانش‌غنی و عملیاتی و همچنین تعیین و تبیین اهداف دوربُرد فرهنگی، معادلات جنگ‌ فرهنگی را تغییر دهیم. ما بیش از همیشه باید به مؤلفه‌های قدرت‌آفرینِ فرهنگی توجه کنیم.

اخبار مرتبط

شاخص عملکرد مسئولان مکتب امام باشد

مطالبه گری آن روی سکه گروه‌های جهادی است

مرضیه وحید دستجردی مشاور حوزه بهداشت سازمان تبلیغات اسلامی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha