گلایه آیت‌الله سعیدی از تلاش برخی مسؤولان برای مذاکره با دشمن

گلایه آیت‌الله سعیدی از تلاش برخی مسؤولان برای مذاکره با دشمن

به گزارش سراج24، آیت‌الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قم که در سالن همایش کرامت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک ایام پرسرور و پر خیر و برکت ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر مقدس قم، این روز را روز بزرگی برای تاریخ قم، ایران و جهان دانست و با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) اظهار کرد: آورده شده است که خداوند قومی را نعمت داد اما آنها شکر نکرده و همین نعمت‌‌ها تبدیل به بلا شد پس اگر مردم نعمت خدا را سپاسگذاری نکنند این نعمت تبدیل به بلا می‌شود.

وی اضافه کرد: خداوند قومی را به مصیبت‌ و بلاها مبتلا می‌کند و در مقابل از آنان انتظار صبر دارد و اگر صبر کردند همین مصیبت‌ها به نعمت تبدیل می‌شود.

امام جمعه قم تصریح کرد: این بیماری از یک سو تهدیدی برای جامعه است که در این تهدید باید تمام تلاش مردم و مسؤولان برای مقابله با ویروس باشد تا به صورت کامل به پایان رسد و از سوی دیگر این تهدید، فرصتی برای دیدن نقاط قوت و ضعف و همچنین آسیب‌های خود است تا بتوانیم برای تقویت نقاط قوت کوشش کنیم.

وی با اشاره به اهمیت ایمان بر داشته‌های علمی و اذعان بر آن عنوان کرد: در اموری مثل طب آنچه از تجربه‌ها و سنت‌ها بدست آمده در مقابله با این ویروس و آنچه در طب جدید که در دانشگاه‌ها و مراکز علمی بدست آمده را بعد از آزمودن و تجربه کردن، باید به کار ببندیم و هر دو روش را به صورت هماهنگ باهم پیش ببریم.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به وضعیت کنونی به وجود آمده در آمریکا آن را عبرت‌آموز برای تمام کشورهای جهان دانست و گفت: کشوری که ادعای اداره جهان را دارد به چه وضعی دچار گردیده، کشوری که هرگاه اراده می‌کرد ناوهای او به کشوری نزدیک و آن کشور وضعش عوض می‌شد اما امروزه ملاحظه می‌کنیم که با قدرتی که خداوند تبارک و تعالی به مومنین و متدینین داده پایگاه‌های آنها که هرگز طی این سال‌ها در جای جای این دنیا مورد تعرض قرار نگرفته بود با دست توانمند نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نظامی ما مورد حمله قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: کلام حضرت امام (ره) که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند یعنی در برابر مقاومت متدینین و حزب الهی‌ها هیچ کاری نمی‌تواند بکند البته تهدید و تحریم می‌کند اما مقاومت نیروها همچنان سرجای خودش عبرت‌آموز و درس آموز است.

سعیدی با بیان اینکه وضعیتی که امروز در آمریکا به وجود آمده دیدنی است، تصریح کرد: با رئیس جمهور آمریکا در کشور خودش ذلیلانه برخورد می‌شود اما در نقطه مقابل در کشورهای اسلامی امثال سردار سلیمانی به عنوان الگو معرفی شده و تکریم می‌شوند و خواهان انتقامش هستند؛ این نشان می‌دهد که قدرت مقاومت از استکبار بسیار بیشتر است اما جای تعجب بسیاری دارد که همچنان برخی به دنبال مذاکره هستند.

وی ادامه داد: مذاکره با کسی که رو به افول است تعجب دارد، مذاکره با افراد، نظام، دولت و جریانی که حتی در کشور خودشان بی‌آبرو هستند؛ این همان عبرتی است که از کلام امام صادق(ع) در ابتدای سخن عرض شد که تهدیدها را تبدیل به فرصت کنید و مراقب باشید فرصت‌ها را به تهدید تبدیل نکنید.

اخبار مرتبط

آیت‌الله رئیسی: دشمن با رسانه و جاهلیت مدرن نداشته‌هایش را مخفی می‌کند

دشمن کانون خانواده را هدف گرفته‌ است

هرگونه ماجراجویی ضدایرانی پاسخی فوری و قاطع دریافت خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha