دادگاه انقلاب را تا زمانی که انقلاب هست باید حفظ کنیم

دادگاه انقلاب را تا زمانی که انقلاب هست باید حفظ کنیم

به گزارش سراج24 به نقل از قوه قضاییه، مراسم تودیع و معارفه رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران با حضور معاون اول قوه قضاییه، رییس کل دادگستری استان تهران و سایر مسئولان قضایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، غضنفرآبادی، رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران ضمن خیرمقدم گویی به حاضرین گفت: کار در دادگاه انقلاب شرایط خاص خود را دارد و شیرینی و تلخی دارد و کار در دادگاه انقلاب اسلامی تهران متفاوت است و شرایط خاصی دارد.

رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران خاطرنشان کرد: من چند هدف را در دادگاه انقلاب دنبال کردم و کارهایی را در ساختمان دادگاه انقلاب انجام دادیم.

وی تصریح کرد: خیلی دغدغه داشتم که این مجموعه قضات و کارمندان سالم بماند و در جلسات توصیه و تاکید شد تا مراقبت صورت گیرد.

رییس سابق دادگاه انقلاب اسلامی تهران افزود: در زمینه رفع دغدغه و مشکلات همکاران آنچه که می شد، فراهم کردیم و در جهت حل مشکلات همکاران اداری و قضایی انجام دادیم.

وی اظهار کرد: تمام تلاشم این بود که در اتاقم باز باشد و زمانی که مردم مراجعه می کردند وقت ملاقات داده شود و اعتقاد داشتم که اگر یک مراجعه کننده را جواب دهم مراجعات به مراجع بالاتر محدودتر می شود.

غضنفرآبادی بیان کرد: خواهشی که دارم این است مردم را جواب دهید و در حد قانونی به آن ها کمک کنید.

پالایش پرونده ها، تصمیم گیری در مورد اسناد محرمانه و قفسه بندی از جمله اقداماتی بود که به گفته غضنفرآبادی انجام شده و یا در دست انجام است.

وی در پایان ضمن آرزوی توفیق، سعادت و بهروزی برای آقای زرگر گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد در این جایگاه خدمت کنند. هر کجا باشم یک سرباز کوچک در خدمت انقلاب هستم و خدا کمک کند تا بتوانیم اثبات کنیم سربازهای خوبی هستیم.

حشمتی مهذب رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه این مراسم عنوان کرد: خدا را شاکریم که امروز این اجتماع را در دادگاه انقلاب داریم.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: خیلی از ماها در دادگاه انقلاب رشد کردیم و این رشد و موقعیت را مدیون همکاران عزیز و شهدای گرانقدر هستیم و افتخار می کنیم در اینجا کار کردیم و سرمایه، تجربه و اطلاعاتمان را از دادگاه انقلاب داریم.

وی با اشاره به اظهارات شهید بهشتی در مورد جایگاه دادگاه انقلاب و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان گفت: یاد و نام همه این عزیزان و بزرگواران را گرامی می داریم.

حشمتی با بیان اینکه دادگاه انقلاب سرمایه انقلاب است، اظهار کرد: وظیفه حفاظت و حراست از دادگاه انقلاب را داریم و باید برای تقویت آن تلاش کنیم تا به عنوان یک نهاد کارا و کارامد باشد.

رییس کل دادگستری استان تهران اذعان کرد: رسیدگی به وضعیت دادگاه انقلاب را شروع کرده ایم و وظیفه داریم نظام و ارزش ها و بنیان های اصلی آن را حفظ کنیم و در وسط میدان نمی توانیم اهل تحلیل باشیم؛ بلکه مقتدا و رهبرمان تحلیل ارائه می کنند و ما باید تلاش کنیم تا فتنه‌ها رخ ندهد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد واحد تحقیقات در دادگاه انقلاب بیان کرد: در دادگاه انقلاب به یک واحد تحقیقات نیاز داریم؛ البته پیش از این چنین واحدی را داشتیم و خیلی لازم است آن را با تلفیقی از دوستان سابق و جوان احیا کنیم و برای پیگیری و رسیدگی به پرونده ها، وجود این واحد به اعتقاد بنده ضروری است.

حشمتی مهذب با بیان اینکه مانده دادگاه انقلاب سه یا چهار هزار پرونده است، گفت: این باید به حداقل برسد و مساعدت هایی در جهت کاهش موجودی ها داریم.

رییس کل دادگستری استان تهران اذعان کرد: در کل استان تهران در خصوص رسیدگی ها و ساماندهی و کاهش موجودی ها، پارسال یک چهارم کاهش موجودی ها برای تهران بود و این وضعیت ادامه دارد و رفع اطاله دادرسی و کاهش موجودی ها از موضوعات مهم است.

وی با بیان اینکه کاهش موجودی به هر قیمت نیست و اتقان آرا مهم است، گفت: در گلوگاه هایی مثل تجدیدنظر گفته ایم تیم بگذارند تا پرونده هایی که منجر به صدور رای می شود، ملاحظه کنند.

حشمتی مهذب تصریح کرد: میانگین وارده به محاکم ما در تهران ١٦ پرونده بیشتر از میانگین کشوری است.

رییس کل دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: تراکم پرونده ها را رصد می کنیم و کمک می کنیم تا به کاهش موجودی مطلوب و منطقی برسیم.

وی با بیان اینکه تهران علی رغم اینکه مرکز کشور و پایتخت است، با محرومیت های خاصی مواجه است، گفت: ملارد که جمعیت قابل توجهی دارد یک بیمارستان ندارد و در سایر بخش ها محدودیت ها و فقر به عین قابل مشاهده است؛ اما در عین حال ١٢ پروژه در حال احداث داشتیم و این پروژه ها را حرکت دادیم و شروع به ادامه ساخت آن ها کردیم.

رییس کل دادگستری استان تهران اظهار کرد: پنج پروژه جدید تعریف کرده ایم که یکی مخزن مکانیزه بایگانی است و خیلی مهم است. فقط در مخزن اینجا دو میلیون و ٤٠٠ هزار پرونده داریم که باید توجه شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مردم و گوش دادن به خواسته های آن ها گفت: واقعا ما خادم مردم هستیم و باید با همه وجود در خدمت مردم باشیم.

حشمتی در پایان با قدردانی از غضنفرآبادی گفت: دادگاه انقلاب را تا زمانی که انقلاب هست باید حفظ کنیم و امیدواریم که آقای زرگر موفق باشند.

قاضی زرگر رئیس جدید دادگاه انقلاب اسلامی تهران در ادامه این مراسم بیان کرد: دادگاه انقلاب در شرایطی که به وجود آمد و زحماتی که در طول این چهل سال انجام گرفت، مشکلاتی را از کشور برطرف کرد و منافعی نصیب کشور شد که در این بحثی نیست.

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران خاطرنشان کرد: من از ششم فروردین ماه سال ٥٨ در این تشکیلات بودم و واقعا شب و روز نداشتیم و نداشتند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دستگاه قضایی بیان کرد: دادگاه انقلاب جایگاه رفیعی دارد؛ هدف نظام مقدس اسلامی کار فرهنگی و پیاده کردن احکام اسلامی است؛ لذا درخواستی که از مسئولان نظام، قوه قضاییه و عزیزان همکار دارم، این است که دست به دست هم دهیم و یک تشکیلات قوی با قولی که آقای محسنی و ریاست قوه قضاییه دادند همتراز با نظام اسلامی را محقق کنیم.

قاضی مقیسه نیز در این مراسم با تقدیر از اقدامات غضنفرآبادی رئیس پیشین دادگاه انقلاب گفت: امروز یک فرد قرص و محکم و نفوذناپذیر به سمت ریاست دادگاه انقلاب منصوب شد و ما از این جهت خیلی خوشحالیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوحی از حجت‌الاسلام و المسلمین غضنفرآبادی و قاضی مقیسه تقدیر به عمل آمد و با اعطای حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین زرگر به عنوان رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران منصوب شد.

اخبار مرتبط

رهبر انقلاب درگذشت فرزند علیرضا محجوب را تسلیت گفتند

دیدار رئیس دفتر رهبر انقلاب با آیت‌الله رئیسی

معرفی اعضای کابینه از شایستگان جزو تعهدات دولت انقلابی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha