حال پروژه باغ کتاب کرج خوب نیست

حال پروژه باغ کتاب کرج خوب نیست

به گزارش سراج24، هادی آشتیانی، سرپرست کتابخانه‌های استان البرز، بعد از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه، گفت: اداره کتابخانه‌ها در استان‌ها دو مقوله مهم را در دستور کار دارد که شامل ترویج فرهنگ کتابخوانی و فراهم ساختن محیط قرائت و کتابخانه است.

وی با بیان اینکه استان البرز به واسطه مهاجر پذیری نیاز بسیاری به این محیط‌ها دارد، افزود: تلاش شده کتابخانه‌هایی راه اندازی شود که در کنار آن علاوه بر کتابخوانی زمینه اجرای فعالیت‌های فرهنگی نیز داشته باشد.

سرپرست کتابخانه‌های استان البرز با عنوان اینکه اولویت ما احداث کتابخانه در مناطق حاشیه‌ای است، بیان کرد: تلاش می‌شود با اجرای برنامه‌های مختلف کتابخانه را به پاتق‌های فرهنگی و اجتماعی تبدیل کنیم.

آشتیانی با عنوان اینکه برخی از پروژه‌های کتابخانه‌ای استان بدلیل مشکلات مالی نیمه کاره رها شده است، تصریح کرد: در تلاش هستیم با کمک خیرین این پروژه‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینکه سالانه برنامه‌های مختلف فرهنگی در حوزه کتابخوانی برنامه ریزی و اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: 390 نشست، مسابقه و جشنواره با محوریت کتاب از سال گذشته تا کنون در استان البرز برگزار شده است.

سرپرست کتابخانه‌های استان البرز با عنوان اینکه در هفته کتاب سال جاری دو کتابخانه در شهرستان فردیس به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این پروژه‌ها شامل اولین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان و کتابخانه مسجد المهدی (عج) است.

آشتیانی با بیان اینکه باغ کتاب استان البرز که توسط شهرداری سال گذشته کلنگ زنی شد از پیشرفت خوبی برخوردار نیست، عنوان کرد: باید تلاش شود این باغ نیز آماده و در اختیار فرهنگ دوستان قرار گیرد.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی اجباری کتابخانه‌ها، افزود: در این ایام برنامه‌های مجازی توسط کتابداران آماده و به اعضا ارائه شد.

سرپرست کتابخانه‌های استان البرز بیان کرد: در حال حاضر 47 کتابخانه و همچنین 21 کتابخانه مشارکتی در استان البرز وجود دارد.

اخبار مرتبط

دولت جوان حزب اللهی باید در مقابله با نقشه‌های شوم زیرک باشد

قدردانی از ۱۰۰۰ پرستار البرزی توسط قرارگاه امیرالمؤمنین (ع)

عملکرد برخی نهادها رزمایش مواسات را مقطعی کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha