امام جمعه ارومیه:

نماز جمعه علاوه بر محور وحدت، محور بصیرت‌افزایی و تقوا است

نماز جمعه علاوه بر محور وحدت، محور بصیرت‌افزایی و تقوا است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر سه شنبه در آئین معارفه امام جمعه اهل‌سنت ارومیه، ضمن تقدیر و تکریم از زحمات مرحوم حاج ماموستا بیضاوی گفت: حاج ماموستا بیضاوی قدم‌های زیادی در ایجاد وحدت و اتفاق بین شیعه و اهل‌سنت در ارومیه برداشته و تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام داده است.

وی در ادامه در مورد اهمیت نماز جمعه گفت: خداوند در مورد نماز جمعه تدبیری اندیشیده‌اند که مردم در هر هفته به رعایت تقوای الهی دعوت شده و در جریان مباحث و امور اجتماعی و سیاسی قرار گیرند.

امام جمعه ارومیه افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) نمازهای جمعه در کشور احیا شده و اولین نماز جمعه رسمی در تهران اقامه شد.

حجت الاسلام قریشی خاطر نشان کرد: از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که طوری تدبیر شده که در شهرهایی که جمعیت آن متشکل از شیعه و اهل‌سنت است هم شیعه و هم اهل‌سنت در آن شهر نماز جمعه اقامه می‌کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: در شهرستان ارومیه نیز نماز جمعه از ابتدای انقلاب توسط مرحوم حاج ماموستا بیضاوی اقامه شده که حق بزرگی برعهده اهل‌سنت شهرستان ارومیه داشته و نماد وحدت و همدلی در ارومیه بود.

وی گفت: امیدواریم حاج ماموستا کلشی‌نژاد نیز راه حاج ماموستا بیضاوی را ادامه داده و وحدت بین شیعه و اهل‌سنت ارومیه را تقویت کرده تا مسئله وحدت و همدلی در استان بیش از گذشته حاکم شود.

امام جمعه ارومیه تأکید کرد: نماز جمعه علاوه بر محور وحدت و صمیمیت، محور بصیرت‌افزایی و تقوا است و همچنین فریضه‌ای است که همه مردم و مسئولین باید به آن اهمیت داده و حضور در نماز جمعه را در جامعه تبلیغ کنند چرا که حضور گسترده در نماز جمعه سبب افزایش وحدت و بصیرت در جامعه می‌شود.

اخبار مرتبط

تحقق مشارکت حداکثری مستلزم وحدت و همدلی است

برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) پیش از خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه

نماز جمعه این هفته کرمانشاه برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha