رای الیوم:

نگران کننده بودن منتقل نشدن مسالمت آمیز قدرت در آمریکا

نگران کننده بودن منتقل نشدن مسالمت آمیز قدرت در آمریکا

سراج24-رای الیوم نوشت اگر رئیس جمهور آمریکا بتواند طرفداران خود را متقاعد کند که شکستش به سبب تقلب در انتخابات بوده است، منتقل نشدن قدرت به صورت مسالمت آمیز با نگرانی هایی همراه خواهد بود.

روزنامه رای الیوم که از لندن به روز می‌شود در گزارشی تحلیلی به قلم خالد الجیوسی نوشت: بعد از اینکه رسانه ها شکست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را، اعلام کردند هیچ تصویر رسانه ای از او دیده نشد به جز تصویر بازی گلف او چند ساعت قبل از اعلام شکستش. دو شب پیش مردم آمریکا انتظار داشتند در رسانه ها حاضر شود اما این اتفاق نیفتاد. رئیس جمهور شکست خورده آمریکا به پیام های توئیتری اکتفا و از بدترین الفاظ استفاده کرد و مسئله جالب توجه این است که او در توئیت هایش، حروف بزرگ انگلیسی را به کار برد که نشان دهنده خشم زیادش است. او عوامل شمارش آرا را دزد و مقامات شهرهای بزرگ را فاسد نامید و اتهام هایی مطرح کرد که فقط تیم کارزار انتخاباتی او از آنها حمایت کرد. حتی فرماندار جمهوری خواه جورجیا که شمارش آرا در آن همچنان ادامه دارد تاکید کرد شاهد هیچ گونه تقلبی در انتخاب نبوده است.

نبرد قضایی که ترامپ می خواهد وارد آن شود، به عقیده ناظران انتخابات آمریکا، آخرین تلاش ترامپ برای اعلام این مسئله است که به نبرد خود ادامه می دهد و عقب نشینی نمی کند زیرا او شکست را قبول ندارد و به تحویل دادن مسالمت آمیز قدرت به بایدن پایبند نیست. این مسئله در آمریکا بی سابقه است و اگر رئیس جمهور آمریکا بتواند طرفداران خود را متقاعد کند که شکستش به سبب تقلب در انتخاب بوده است، منتقل نشدن قدرت به صورت مسالمت آمیز با نگرانی هایی همراه خواهد بود.

جو بایدن در سخنرانی پیروزی خود تلاش کرد به آنچه ترامپ درباره تقلب در انتخابات می گوید نپردازد و خطاب به آمریکایی ها گفت رئیس جمهور برنده است و به این ترتیب اشاره کرد که نبرد انتخاباتی به نفع او پایان یافته است هرچند که ترامپ همچنان می گوید نبرد تازه شروع شده است و تیم حقوقی او که از بهترین وکلا تشکیل شده است، نبرد قضایی را آغاز می کند.

نگرانی‌ها درباره واکنش ترامپ فقط به انکار شکست او و شکایتهاش محدود نمی شود بلکه به رد شدن شکایت هایش و زمان باقی مانده حضور او در کاخ سفید مربوط می شود چرا که همچنان برای اینکه کارهای بسیاری انجام دهد، زمان دارد و از جمله این گزینه هایی که اردوگاه دمکرات ها و حتی برخی جمهوری خواهان درباره آن نگرانی هایی دارند جنگ داخلی است و نباید از کنار این مسئله راحت گذشت که بایدن در سخنرانی پیروزی خود بر بازآرایی عبارت وحدت ملت متمرکز بود. نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هم در سخنرانی خود قبل از اعلام پیروزی بایدن، از نگرانی آمریکایی ها درباره آنچه ممکن است رئیس جمهور آمریکا انجام دهد، صحبت کرد.

در پایان این گزارش با اشاره به سرمقاله روزنامه واشنگتن پست درباره «سخنان تحریک آمیز» ترامپ آمده است: در صورتی که ترامپ به امنیت ملی آمریکا ضربه بزند و برای مشغول کردن جهان به رخدادی غیرمنتظره تلاش کند یا اینکه با خروج از کاخ سفید مخالفت کند، به گفته منابع محلی و بنا بر آنچه در مجله نیوزویک آمده است، با اخراج اجباری از کاخ سفید مواجه خواهد شد.

اخبار مرتبط

توافق همکاری ایران و چین تحریم های آمریکا را خواهد شکست

در تعهد خود در قبال امنیت اسرائیل دریغ نمی‌کنیم

۷۰ گیگابایت اطلاعات ۱۵ هزار کاربر آمریکایی هک شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha