رونمایی از کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» با پیام سردار قاآنی

رونمایی از کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» با پیام سردار قاآنی

به گزارش سراج24،‌ گفتن و شنیدن از شهید حاج قاسم سلیمانی بعد از شهادت شان برای خیلی‌ها به یک موضوع مهم تبدیل شده است. برای همین کتاب‌ها در این زمان یک منبع خوب و قابل اطمینان هستند. کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» که به تازگی منتشر شده است از آن کتاب‌ها است که می‌تواند اطلاعات خوب و مستندی را به مخاطب ارائه بدهد.

حجت‌الاسلام علی شیرازی، نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه از زمان جنگ هم رزم و دوست نزدیک و صمیمی حاج قاسم بود، کار نوشتن و روایت این کتاب را انجام داده است و سعی کرده بر مبنای سخنان شهید و خاطراتش، یک کتاب جامع و خلاصه و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات شهید سلیمانی بنویسد.

یک نکته مهم در باب این کتاب، این است که نویسنده سعی کرده با موضوع بندی دقیق، هر موضوعی را که در صحبت‌ها و یا خاطره‌های حاج قاسم می‌آید ذیل گفتمان‌های امام و رهبری قرار بدهد و این باعث شده است تا کتاب از لحاظ مرجعیت کتاب خوبی باشد.

در بخشی از این کتاب آمده است:

«برای تبیین مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی باید اول مکتب اسلام را بشناسیم. پس از آن، سراغ تشریح مکتب پیامبر(ص) و اولیای الهی برویم و مکتب حضرت سیدالشهدا(ع) را دقیق و عمیق بشناسیم. آن زمان است که مکتب امام خمینی نمود پیدا می‌کند. با شناخت مکتب خمینی کبیر، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی نیز شناخته شده است.

تبیین همه‌ آنچه نگاشتیم، از حوصله‌ این نوشتار خارج است. ما در این کتاب کوشیده‌ایم پس از اشاره‌ای کلی به مکتب اسلام ناب محمدی(ص) و به مکتب امام حسین(ع)، شاخص‌های مکتب امام خمینی را بیان کنیم و ضمن تبیین هر شاخص از مکتب امام بزرگوارمان، شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی را با مکتب امام خمینی(ره) تطبیق دهیم.

شایان ذکر اینکه شاخص‌هایی که نوشته‌ایم و می‌خوانید، فقط شماری از شاخص‌های مکتب سلیمانی و اهم آن‌هاست؛ زیرا تبیین همه‌ شاخص‌ها شدنی نیست و از حوصله‌ خواننده هم خارج است. در تبیین شاخص‌ها، از سخنان سردار شهید سلیمانی بهره برده و البته نگاه دیگران را به نگاه شهید ضمیمه کرده¬ایم تا کتابی خواندنی‌تر در دست مخاطبان باز شده باشد.

به یقین این نوشتار، آغازی برای مجموعه کتاب‌هایی در بیان عظمت و شأن شهید سرافراز و بزرگ جبهه‌ مقاومت است.»

این کتاب توسط انتشارات «خط مقدم» منتشر شده است و با قیمت ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

اخبار مرتبط

تسلیت رییس حوزه هنری در پی درگذشت همسر حبیب احمدزاده

پیام تسلیت رییس حوزه هنری در پی درگذشت محمد سرور رجایی

عکس/ تشرف سردار قاآنی به حرم حضرت معصومه (س) و دیدار با مراجع عظام و علمای قم

0 نظر

ارسال نظر

capcha