کلاهبرداری با فروش مواد بهداشتی تقلبی در فضای مجازی

کلاهبرداری با فروش مواد بهداشتی تقلبی در فضای مجازی

به گزارش سراج24، امین یادگارنژاد اظهار داشت: این روزها با شیوع موج سوم بیماری کووید 19 و شروع فصل پاییز، استفاده از اقلام بهداشتی در جهت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در نزد شهروندان افزایش یافته و امکان تهیه و خرید انواع و اقسام این محصولات بهداشتی توسط مردم در فضای مجازی فراهم شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: اخیرا مشاهده شده است برخی کلاهبرداران سایبری با سوء‌استفاده از شرایط خاص موجود در بین شهروندان و عدم آگاهی برخی کاربران اقدام به فروش بسته‌های اقلام بهداشتی تقلبی و فاقد مجوز با قیمت‌های ارزان در برخی کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

یادگار نژاد ادامه داد: هرگز به افرادی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغات فروش اقلام و بسته‌های بهداشتی می‌کنند اعتماد نکنید چراکه اکثر بسته‌ها تقلبی و فاقد مجوزهای مربوطه هستند.

وی با بیان اینکه تولید و عرضه محصولات دارویی ‌و بهداشتی باید با مجوز و تایید وزارت بهداشت، درمان‌ و آموزش پزشکی و تحت نظارت سازمان غذا و داروی کشور باشد، تاکید کرد:‌ فروش هرگونه داروی مجاز و غیرمجاز در فضای مجازی ممنوع است و شهروندان نیاز اقلام بهداشتی و دارویی خود را از مبادی مجاز و قانونی مانند داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مجاز عرضه تجهیزات پزشکی تهیه کنند‌، تا در دام شیادان اینترنتی قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا استان کرمان به کلاهبرداران سایبری هشدار داد: بر اساس قانون خرید و فروش محصولات دارویی در فضای مجازی عملی مجرمانه است و این پلیس با قانون شکنانی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ و فروش کالا به صورت غیرقانونی می‌کنند، برابر قانون رفتار خواهد کرد.

 یادگارنژاد از شهروندان خواست هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی با مراجعه به بخش مرکز امداد و فوریت‌های سایبری پلیس فتا از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات بر خط این پلیس بهره‌‌مند شوند.

اخبار مرتبط

تصویب گرانی اینترنت توسط مجلس صحت ندارد

دستگیری گرداننده پیج غیراخلاقی در فضای مجازی

کلینیک ترک اعتیاد داریم اما در فضای‌مجازی بدون برنامه‌ایم

0 نظر

ارسال نظر

capcha