سردار سلیمانی از نوجوانی دنبال یاری‌رسانی به نیازمندان بود

سردار سلیمانی از نوجوانی دنبال یاری‌رسانی به نیازمندان بود

به گزارش سراج24، سردار مهدی ایرانمنش از فرماندهان دوران دفاع مقدس عصر امروز در رزمایش مواسات و پویش همکلاسی مهربان در مدرسه امیرالمؤمنین(ع) شهرری با بیان اینکه رزمایش کمک مؤمنانه یاد دفاع مقدس و دوران جنگ را تداعی می‌کند، اظهار کرد: رزمنده‌ای که در سنگر بسته‌ها و کمک‌های مردمی را دریافت می‌کرد بسیار خوشحال می‌شد و امروز هم این مراسم‌ها آن روزها را یادآوری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این حرکت‌های خداپسندانه با توفیق همراه است، گفت: در حال حاضر مقطعی پیش آمده و ویروسی که با چشم مسلح هم سخت دیده می‌شود اوضاع جهان را اینگونه دگرگون کرده و مبین این مطلب است که قدرت خداوند را بیشتر درک کنیم و ابرقدرت‌ها بدانند که هیچ نیستند و باید دعا کنیم تا شر این ویروس از دنیا کم شود.

این فرمانده دفاع مقدس با اشاره به خاطره‌ای از سردار شهید سلیمانی ادامه داد: طی کتابی که از زندگی ایشان به تحریر در آمده است، سردار سلیمانی از دوران نوجوانی هم به دنبال یاری‌رسانی به نیازمندان بودند و در زلزله بم نیز ایشان از اولین کسانی بودند که به یاری مردم شتافتند و کمک‌ها را برای یاری به سیل زدگان بسیج کردند و در فرماندهی دفاع از حرم نیز کم توفیق و سعادتی نصیب ایشان نشد و به مردمی که زیر یوغ داعش بودند کمک می‌کردند.

ایرانمنش با بیان اینکه سردار سلیمانی در مقابل خانواده شهدا بسیار متواضع و خاضعانه رفتار می‌کرد و دست پدران شهید را می بوسید، افزود: ایشان اصرار داشتند به درخواست‌های مردم پاسخ داده شود و تکریم در برابر خانواده شهدا و کسانی که به کمک نیاز داشتند از مواردی بود که ایشان به آن توجه وافر داشتند.

وی با تأکید بر اینکه باید راه سردار سلیمانی را ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: امنیتی که امروز داریم مدیون خون شهدا و درایت رهبر بوده و آسایش کنونی حاصل رشادت‌های شهدایی هم‌چون سردار سلیمانی است.

اخبار مرتبط

اختتامیه بیست و سومین کنگره ملی شعر دفاع مقدس و مقاومت

محمد سرور رجایی گرد و غبار بخشی از تاریخ دفاع مقدس را برداشت

تولید 9 کتاب صوتی همزمان با هفته دفاع مقدس در انتشارات آستان قدس رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha