تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):

انقلاب اسلامی از برکات وجود حرم کریمه اهل بیت برای مردم ایران است

انقلاب اسلامی از برکات وجود حرم کریمه اهل بیت برای مردم ایران است

به گزارش سراج24، آیت الله سید محمد سعیدی عصر دوشنبه در مراسمی که به مناسبت ورود حضرت معصومه (س) به قم و به دلیل شیوع ویروس کرونا بدون حضور عموم مردم و با حضور محدود خادمان حرم و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار و از رسانه‌های مختلف انعکاس داده شد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی نعمتی است که خدا به برکت حضرت معصومه (س) و جغرافیای شهر مقدس قم به مردم ایران عنایت کرده است، گفت: به برکت انقلاب اسلامی خداوند نعمت‌های زیادی به ما عنایت کرده است.

وی افزود: این مکان از حیث جغرافیایی به قدری برای اهل بیت (ع) عزیز و محترم است که قبل از ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها و پدر بزرگوارشان، امام صادق علیه السلام آمدن ایشان به شهر قم را بشارت می‌دهند و مقاماتی را که در خور فهم مردم است را بیان می‌کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با تاکید بر اینکه مسئولان باید حریم قم و مراجع را نگه دارند، افزود: علم، معرفت، انقلاب و آزادگی از قم به همه دنیا منتشر می‌شود و از ۱۱۰ کشور طلبه در قم زندگی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان مدیون حضرت معصومه (س) و شهر مقدس قم هستند، افزود: مسئولان باید حریم قم را نگه دارند و از نظر عفاف و حجاب و نشر معارف اهل بیت (س) و ترک منکرات باید قم نمونه معرفی شود.

آیت الله سعیدی با اشاره به اهمیت ورود حضرت معصومه (س) به قم گفت: در این روز یک حرکت عظیم الهی با عنایت امام رضا (ع) آغاز شد چرا که یکی از مهمترین ویژگی‌های حضرت معصومه (س) ولایت‌مداری است.

وی با بیان اینکه ولایت مداری حضرت معصومه (س) باعث شد در این مسیر قدم بگذارد و به ترویج دین الهی بپردازد گفت: کسانی که راه خدا را رفته‌اند همواره در خدمت قرآن و معارف الهی بوده‌اند.

امام جمعه قم افزود: همه بخصوص جوانان قم باید قدر این نعمت را بدانند و حریم قم و مراجع را نگه دارند و فرمایشات رهبری را با گوش جان بشنوند و عمل کنند.

اخبار مرتبط

رویداد همنویسی در تجلیل از شخصیت حضرت ابوطالب (ع)

سرودهای انقلابی در فرهنگسرای گلستان نقد و بررسی می شود

آلبوم سرود «تا قله» برای نوجوانان منتشر می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha