جامعه ورزشی خراسان رضوی هتک حرمت به مقدسات را محکوم کردند

جامعه ورزشی خراسان رضوی هتک حرمت به مقدسات را محکوم کردند

به گزارش سراج24، در پی هتک حرمت یکی از ورزشکاران مشهدی به ائمه اطهار جامعه ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در همین رابطه بیانیه‌ای را صادر کردند.

متن بیانیه جامعه ورزش و جوانان استان خراسان رضوی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تعالی: «اِنَّما یُریدُالله لِیُذهبَ عنکُم الرِّجسَ اَهلَ البیتِ وَ یُطهِّرکُم تطهیرا»
ملت شریف ایران اسلامی:

جامعه ورزش با افتخار و با صراحت اعلام می‌کند که عشق پیامبر مهربانی‌ها حضرت محمد مصطفی (ص) و اهل بیت مطهرش (علیهم السلام) را در دل داشته و مفتخر است که از محبان و پیروان مولای متقیان امیرالمؤمنین علی (ع) بوده و مرام و منش پهلوانی و اخلاق حسنه را به تأسی از این امام همام آموخته و آزموده است.

چه زیبا فرمودند نبی مکرم اسلام (ص) که «انّی تارک فیکم الثّقلین، کتاب اللّه و عترتی اهل بیتی …» آری حضرت پیامبر (ص) دو چیز گرانبها را بعد از خودشان در میان مسلمانان به جا گذاشتند کتاب خدا و اهل بیت خویش را که اگر به این دو متمسک شویم تا ابد گمراه نخواهیم شد. باید خداوند را شاکر باشیم که ما را از شیعیان اهل بیت (ع) قرار داده و مرقد مطهر حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) را درایران اسلامی مقدر گردانیده است تا از فیض وجود این مکان مقدس بهره مند شویم.

جامعه ولایتمدار ورزشی و جوانان خراسان رضوی هرگونه اهانت و جسارت به ساحت مقدس ائمه اطهار و مقدسات را به هر شکل و از طرف هر شخص و یا گروهی را شدیداً محکوم می‌نماید و ضمن تبری جستن از این افراد و اعمال سخیف اعلام می‌دارد که عشق به اهل بیت (ع) درتار و پود جوانان ورزشکاران پرافتخار میهن اسلامی برای همیشه ایام چراغ هدایت ما می‌باشند، که نثار بیش از ۴۰۰ شهید ورزشکار و هزاران ایثارگر استان مؤید این حقیقت ارزشمند به عنوان سند افتخارجامعه ورزشی بوده است.

در ورزش این مرز و بوم که از گذشته‌های دور مزین به اخلاق و منش پهلوانی بوده است جایی برای اباحه گری و ابتذال و رفتارهای ضدفرهنگی وجود ندارد و قاطبه ورزشکاران همواره در کنار سایر اقشار متدین ایران اسلامی خود را ملزم به تعظیم شعائر و ترویج معارف و فرهنگ اصیل اسلامی، ایرانی دانسته و عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) را مایه مباهات و فخر خود می‌دانند.

امیدواریم که با توجهات و الطاف حضرت حق تعالی و با توسل از امام رئوف حضرت ابالحسن علی بن موسی الرضا (ع) همگامی و همراهی و همدلی جامعه ورزش با دیگر هموطنان بتوانیم فرهنگ اصیل ورزشی مبتنی بر ارزش‌های دینی و مذهبی را در جامعه گسترش دهیم.

در پایان از کسانی که موجب رنجش خاطر عواطف عمومی شده اند می‌خواهیم با اندیشیدن به سو رفتار خود عذرخواهی و توبه کنند و در غیر این صورت از دستگاه قضائی می‌خواهیم عوامل این هتاکی را مجازات کنند.

همچنین هیأت تنیس خراسان رضوی با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت ورزشکار مشهدی را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«سعدی اگر عاشقی کنی و جوانی عشق محمد بس است و آل محمد»

در هفته گذشته جسارت به ساحت آسمانی اهل بیت عصمت و طهارت و توهین به والاترین مقدسات مسلمانان در فضای مجازی، احساسات هزاران مؤمن را جریحه دار کرد و مایه تأسف و تأثر شد.

جامعه ورزشی تنیس خراسان رضوی ضمن محکوم نمودن این هتاکی نابخردانه، با تمسک به آیه "مودت" و حدیث شریف "ثقلین" بار دیگر بر لزوم احترام اهل بیت علیهم السلام در بین همه ورزشکاران در تمامی رشته‌ها و همه سطوح تاکید نموده و همچون سایر مسلمانان محبت و مودت اهل بیت علیهم السلام را بر خود فرض دانسته و سرلوحه تمام امور ورزشی خود می‌داند و از رفتار و عملکرد چنین افرادی اعلام برائت می‌کند.

ورزشکاران از دیرباز امیرالمومنین علی علیه السلام را الگوی خود قرار داده اند و در میان شاگردان این مکتب، الگوهایی چون جهان پهلوان تختی و شهید ابراهیم هادی که در طی مدارج ورزشی با رعایت اصول اخلاقی، سرآمد دوران شده اند ستارگان فروزان این راه هستند.

از عموم مجامع ورزشی تقاضا می‌کنیم با اصل قرار دادن سبک زندگی اسلامی، در کنار رشد جسمی به تربیت معنوی آینده سازان این مرز و بوم اهتمام نمایند تا شاهد تکرار این گونه حوادث تلخ نباشیم.

اینک ضمن عذرخواهی از ولی نعمت‌مان امام رضا علیه السلام از مسؤولان قضایی تقاضا داریم افراد مرتبط با این اهانت را تحت پیگرد قرار دهند.

علاوه بر این هیأت بوکس خراسان رضوی با صدور بیانیه‌ای هتک حرمت ورزشکار مشهدی را محکوم کرد.

در متن این بیانیه آماده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت محمد صلی الله علیه و آله فرمودند:

قوی‌ترین شما کسی است که رضایتش (از شرایط زندگی) او را در گناه و باطلی داخل نسازد و هنگامی که خشمگین و ناخشنود گشت، خشمش او را از گفتار حق خارج ننماید و زمانی که به قدرت رسید به زور، آنچه را که حق او نیست نمی‌گیرد (و به رفتار ناروا نمی‌پردازد).

ما ورزشکاران با غیرت خراسان رضوی مانند پیشینیان صالح خویش تابع آئین جوانمردی بوده و مفتخریم همچون مقتدای خویش امیر مؤمنان علی علیه السلام یار مظلومان و خوار چشم ظالمان باشیم.

اگر مرام نامه پهلوانی را از مکتب روشن اهل بیت علیهم السلام درس بگیریم بر کل عالم سروریم. درس‌هایی مانند مردانگی، حیا، ترک دلبستگی‌های پوچ دنیا، دل و زبان یکی داشتن، اقتدای درست به بزرگان فتوت همچون مرحوم تختی و شهید ابراهیم هادی، کمک به دیگران، وفا پیشگی، بخشودن به دوست و دشمن، پرهیز از دشنام و یاوه گویی، مراد بینوایان را به سعی خویش برآوردن، پرهیز از خود ستایی، احتراز از خودبینی و تکبر، به فرایض و واجبات اعتنای کافی داشتن و ده‌ها صفت دیگر که همه وهمه را مدیون پیامبر خویش و خاندان پاک ایشان که درود خداوند بر ایشان باد، هستیم.

گوشه و کنار تاریخ پر است از بزرگان ما که بر این فتوت نامه‌ها استوار بودند و قبل از پوشیدن لباس مردانگی در پیشگاه امیر المؤمنین و در حرم او این عهد را داشتند، ما به تبع آن بزرگان در پیشگاه امام رئوف علی بن موسی الرضا بر این عهد خود هستیم.

قطعاً آن‌هایی که از روی جهل یا خدای ناکرده از روی عناد کلامی خلاف این می‌زنند نخواهند توانست در مقابل این خورشید فروزان دوامی داشته و محکوم به زوال هستند.

از عموم جامعه ورزشی می‌خواهیم رشد جسمی را در کنار تربیت معنوی مدنظر قرار دهند تا پیروان راستین مرام پهلوانی باشیم و سبک زندگی خود را در میان تاریخ و تمدن خود بجوییم و از گرفتار شدن در باتلاق تمدن منحط غربی نجات پیدا کنیم.

امروز یکی از عرصه‌های جهاد فرهنگی، معرفی شهدای جامعه ورزش است تا عوامل خودباختگی را از خود دور سازیم.

چهره‌هایی مانند شهید نظرنژاد (بابانظر) فرمانده عملیات لشکر پنج نصر که به فرزندش وصیت می‌کند: «تا آخر عمر دست از اسلام بر ندار» اگر سبک زندگی این الگوها را با خود مرور نکنیم نعمت ولایت اهل بیت را از کف می‌دهیم.

در پایان از کسانی که موجب رنجش خاطر عواطف عمومی شده‌اند می‌خواهیم با اندیشیدن به سو رفتار خود، عذرخواهی و توبه کنند و در غیر اینصورت از دستگاه قضائی می‌خواهیم عوامل این هتاکی را مجازات کنند.

اخبار مرتبط

عامل هتک حرمت به یک روحانی شناسایی و دستگیر شد

برخورد انفعالی با ویروس کرونا عامل خسارت در حوزه‌های مختلف شد

اجرای طرح نذر هشتم ویژه آزادی زندانیان نیازمند در خراسان رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha