«مردان نادر» کلید خورد

«مردان نادر» کلید خورد

به گزارش سراج24، سیدعباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها در این نشست با اشاره به رشادت شهید نادرمهدوی از شهدای نامی‌بوشهر و دلاورمردان سپاه در نیروی دریایی گفت: شهید «نادرمهدوی» یکی از قهرمانان دفاع مقدس در حوزه نبرد دریایی است و این حوزه مردان نادر متعددی دارد که از گذشته و زمان رئیس علی دلواری تا کنون امنیت را برای کشور به ارمغان آورده اند تا جائی که دشمن هرگز جرأت تعدی نیافته است.

وی با بیان اینکه معرفی این عظمت و تربیت مؤمنانه وظیفه رسانه ملی است گفت: برای معرفی مردان نادر این خطه ابتدا یک مینی سریال در نظر گرفته شده بود اما شکوه حماسه آنان ما را بر آن داشت تا سریالی در 26قسمت برای این امر در نظر بگیریم تا با مبنای روایت رشادت شهید نادر مهدوی سیر تکامل نیروی دریایی تا امروز، عظمت و اقتدار این نیرو و افق پیش روی آن را به تصویر بکشد و نشان دهد همان گردان‌های سیاری که هنگام دفاع مقدس با تجهیزات ساده به جنگ ناوهای تا دندان مسلح دشمن میرفتند با سینه‌هایی پر از عشق و ایمان به شهادت امروز با امکانات فنی پیشرفته مجال اندیشیدن به حتی نزدیک شدن به حریم کشور ما را از دشمن گرفته اند.

فاطمی‌با بیان اینکه رسانه ملی و معاونت امور استان‌ها این توفیق را یافته تا برای معرفی تک ستاره‌هایی از سپهرفروزان دفاع مقدس به نسل امروز در جای جای کشور از استان زنجان تا آذربایجان غربی و کرمان و بوشهر برنامه تولید کند گفت: پشتیبانی و همیاری سپاه پاسداران برای تأمین تجهیزات لجستیکی و کمک به جمع آوری و پژوهش درباره هریک از این شخصیت ها  می تواند در هرچه بهتر شدن ساخت این مجموعه و سریال ها کمک کند.

وی همچنین با بیان اینکه ابزار هنر می تواند چشم انداز آینده توان نیروی دریایی ما را نمایش دهد ابراز امیدواری کرد کمک های پژوهشی سپاه در این زمینه منشأ اثر باشد.

سردار غلامحسین داستان معاون فرهنگی و اجتماعی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این نشست با بیان اینکه بحث دفاع مقدس و بعد  بازدارندگی  آن همچنان ادامه دارد گفت: اقدامات کنونی درمقابل استکبار از  دوران دفاع مقدس و کارهای ارزشمند شهدا وام گرفته اند و اگر بشود با زبان هنر، حماسه شهدا و فضایلشان را به نسل امروز نشان داد کار بزرگی است.

وی از آمادگی معاونت فرهنگی و اجتماعی نیروی دریایی سپاه برای تأمین تجهیزات و امکانات لازم و استفاده از جزایرو سواحل جنوب کشور در تولید این سریال خبر داد و ابراز امیدواری کرد اقدامات برای تولید این سریال هرچه سریعتر به انجام برسد تا در سالگرد شهادت شهید نادر مهدوی در پاییز  سال آینده آماده پخش شود.

سرهنگ غلامرضا جمالی رئیس اداره هنروادبیات معاونت فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران نیز در این نشست با قدردانی از رسانه ملی برای تولید آثاری در زمینه دفاع مقدس و اهتمام برای معرفی قهرمانان این عرصه گفت: روح معنوی و انقلابی در روح تولیدات استان‌های رسانه ملی جاری و ساری است و امیدواریم حرکتی که این معاونت برای معرفی قهرمانان و شهدای دفاع مقدس آغاز کرده تداوم داشته باشد. وی با اشاره به ویژگی‌هایی که برای روایت داستان «مردان نادر» در نظر گرفته شده گفت: این سریال تلفیقی از روند تحولی نیروی دریایی از  پیروزی انقلاب تا کنون و روایتی از زندگی شخصیت جذاب شهید نادر مهدوی است  که شخصیتی خاص داشت و شناخت او برای جوانان امروز بسیار جذاب خواهدبود.

سریال «مردان نادر» با مشارکت معاونت امور استان‌های رسانه ملی، معاونت فرهنگی اجتماعی نیرو دریایی سپاه انقلاب اسلامی و صداوسیمای مرکز بوشهر در 26قسمت تولید خواهد شد.

اخبار مرتبط

خواستم صدای مردم باشم؛ مردمی که مظلوم واقع شدند

قدردانی همسر شهید امنیت مجلس از عوامل سریال دادستان

ده نمکی: امیدوارم صداوسیما در برابر فشار‌ها تاب بیاورد

0 نظر

ارسال نظر

capcha