خدمت به حرم بانوی کرامت خدمت به همه معصومین(ع) است

خدمت به حرم بانوی کرامت خدمت به همه معصومین(ع) است

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی عصر امروز در مراسم سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر مقدس قم که در حرم مطهر کریمه‌اهل‌بیت(س) برگزار شد، اظهار کرد: تنها امام زاده‌ای که حداقل سه امام معصوم توصیه به زیارت ایشان کرده‌اند، وجود مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) است.

وی افزود: تنها امام زاده‌ای که هم زیارت نامه‌شان را امام معصوم انشاء کرده‌اند و هم ادب در ورود را برایشان بیان کرده‌اند حضرت معصومه(س) هستند که امام رضا(ع) فرمودند که در هنگام خواندن زیارت ایشان بالای سر ایشان به صورت ایستاده و رو به قبله زیارت را بخوانید و قبل از ورود به زیارت ۳۴ مرتبه الله اکبر، ۳۳ مرتبه سبحان الله و ۳۳ مرتبه الحمد الله بگویید.

سخنران حرم بانوی کرامت ابراز کرد: تنها امام زاده‌ای که مقام شفاعت به ایشان اختصاص داده شده و واضح در کلام معصوم این جایگاه برایشان آورده شده حضرت معصومه(س) است.

وی با اشاره به ثواب زیارت حضرت معصومه(س) گفت: از آیت‌الله گلپایگانی سؤال کرده بودند که آیا می‌شود از ادله اجتهادی برای اثبات زیارت حضرت استفاده کرد که ایشان فرموده بود بله زیرا زیارت حضرت معصومه(س) از شعائر الهی محسوب می‌شود و قرآن می‌فرماید نسبت به شعائر اهتمام بورزید.

مؤمنی افزود: در روایات هم فراوان نسبت به زیارت حضرت معصومه(س) توصیه شده است و سه امام معصوم از جمله امام صادق(ع)، امام رضا(ع) و امام جواد(ع) تصریح کرده‌اند که ثواب زیارت حضرت معصومه(س) وارد شدن به بهشت است.

 وی افزود: آیت الله گلپایگانی فرموده است که فضیلت زیارت حضرت معصومه(س) به قدری روشن است که نیازی به استفاده از ادله اجتهادی نیست.

سخنران حرم بانوی کرامت با بیان اینکه زیارت حضرت معصومه(س) یک امر مستحبی است که ثمره آن یک امر وجوبی از جانب پروردگار است، گفت: آیت الله مرعشی نجفی منبر خود را روبروی ضریح می‌گذاشتند و می‌فرمودند که باید نگاه من به ضریح حضرت معصومه(س) باشد تا بتوانم درس خود را برای طلاب بگویم.

وی با اشاره به برکت وجودی حضرت معصومه(س)، اظهار کرد: در روایت است که مردی از قم حرکت و مردم را به دین خدا دعوت می‌کند و باور آن مرد بزرگ حق است؛ در ادامه روایت آمده است که عده‌ای دور این مرد جمع می‌شوند که مانند آهن حرارت دیده‌اند و هیچ ترسی در آنها راه ندارد و صفات زیادی را برای این مردان در این روایت ذکر می‌کنند تا اینکه در نهایت می‌فرماید همه اینها به خاطر این است که بر خدا توکل دارند.

مؤمنی با بیان اینکه خدام این حرم خادم همه معصومین هستند، گفت: امام صادق(ع) فرمودند که حرم ما اهل‌بیت(ع)، قم است بنابراین خدمت به این حرم خدمت به همه معصومین است.

اخبار مرتبط

چرا حوزه علمیه قم تأسیس شد/ مواضع روشنفکرانه شیخ عبدالکریم حائری

مستندات قرآنی و روایی حرام بودن ساخت بمب اتم + ویدئو

کارگاه «ارتباط موثر با مخاطب» ویژه طلاب برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha