دوره مجازی آموزش سبک زندگی اسلامی

دوره مجازی آموزش سبک زندگی اسلامی

به گزارش سراج24، جعفر اهوازی دبیر محتوایی دوره آموزشی سبک زندگی، اظهار کرد: این دوره با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان برای اولین بار در 10 شهرستان خوزستان و به صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: دوره سبک زندگی اسلامی در شهرهای اهواز، بهبهان، دزفول، خرمشهر، ایذه، مسجد سلیمان، ماهشهر، اندیمشک، شوشتر و آبادان به صورت همزمان از 2 آذر ماه امسال آغاز خواهد شد.

دبیر محتوایی این دوره گفت: این دوره آموزشی در ۶ جلسه و در سرفصل‌های تحریف زندگی، بازسازی زندگی، رضایت در زندگی، سلامت در زندگی، عزت در زندگی و محبوبیت در زندگی طراحی شده است و  استاد دوره حجت الاسلام حسین عباسی‌اصل مدرس و محقق سبک زندگی است.

اهوازی بیان کرد: علاقه‌مندان برای نام‌نویسی در این دوره می‌توانند کلمه «زندگی» را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۲۰۰۷۲ ارسال کنند، همچنین برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های اندیشکده سبک زندگی به شناسه Asz_mirras@ در شبکه‌های اجتماعی مراجعه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، اندیشکده سبک زندگی فعالیت خود را از سال ۹۱ با هدف ارائه الگوی جامع زندگی آغاز کرده و در این راستا سه گام تبیین طرح جامع زندگی، تدوین طرح جامع زندگی و ترویج طرح جامع زندگی را برای رسیدن به این هدف ترسیم کرده است.

این مجموعه در گام نخست(مرحله تبیین) موفق به طراحی ۴۰ اصل سبک زندگی اسلامی شد که ۱۰ اصل آن مربوط به مبانی سبک زندگی، ۵ اصل مربوط به انسان ایمانی، ۵ اصل مربوط به خانواده هجری، ۵ اصل مربوط به جامعه جهادی، ۵ اصل مربوط به حکومت اوابی، ۵ اصل مربوط به علم ارشادی و ۵ اصل مربوط به هنر حضوری است که این مبانی برگرفته از آیات قرآن کریم است. 

گام دوم ارائه الگوی جامع زندگی که همان تدوین طرح جامع زندگی است از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است و تا ۱۴۰۰ ادامه دارد، در این مرحله این ۴۰ اصل در قالب دوره‌های تخصصی سبک زندگی به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود.

 برگزاری چهارده دوره آموزش سبک زندگی از جمله اقدامات اندیشکده سبک زندگی در این مرحله است.

اخبار مرتبط

برگزاری افتتاحیه دوره مجازی روش تدریس کتاب‌های بنیاد سعدی

غرب انسان را با سبک زندگی، ضعیف می‌کند بعد می‌گویند «آزاد هستید!»

سبک زندگی اسلامی در جامعه آموزش داده شود/ ضرورت تبلیغات مؤثر در این حوزه

0 نظر

ارسال نظر

capcha