گروه‌های جهادی به کمک کادر درمان آمده‌اند

گروه‌های جهادی به کمک کادر درمان آمده‌اند

به گزارش سراج24، مهدی صادق‌پور، مسؤول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در قزوین گفت: از زمانی‌که مقام معظم رهبری برای بار دوم در سخنرانی خود از گروه‌های جهادی خواستند به میدان مبارزه با شیوع کرونا بیایند، این گروه‌های جهادی در مباحث دوخت ماسک و توزیع رایگان آن در برخی نقاط استان فعالیت می‌کنند، هم‌چنین این گروه‌ها در بحث غربالگری و کمک به کادر پزشکی و ضدعفونی اماکن مهم و حساس نیز به کمک دانشگاه علوم پزشکی شتافته‌اند.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که گروه‌های جهادی در این ایام انجام می‌دهند، کنترل و شناسایی افراد دچار بیماری و راهنمایی آن‌ها و نیز کمک به افرادی که برای خریدهای بیرون از منزل دچار مشکل هستند، است.

صادق‌پور عنوان کرد: این مأموریت‌ها به همهٔ پایگاه‌های بسیج داده شده و همهٔ پایگاه‌های بسیج استان به‌عنوان پایگاه‌های سلامت معرفی شده و مشغول فعالیت هستند.

این مسؤول اظهار کرد: بحث کمک‌های مؤمنانه نیز جزو برنامه‌های اصلی گروه‌های جهادی است که تا پایان سال جاری این فعالیت ادامه دارد.

مسؤول بسیج سازندگی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در ادامه بیان کرد: هم‌چنین گروه‌های جهادی در موضوع غربالگری و کمک به کادر درمانی جهت امر به معروف و راهنمایی مردم برای رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک و شناسایی افرادی که دچار بیماری هستند، تا پایان سال فعالیت می‌کنند.

وی در پایان تأکید کرد: اکنون دانشگاه علوم پزشکی استان به‌عنوان متولی اصلی کار و فرماندهٔ میدان مبارزه با کرونا است و نیروهای جهادی نیز به کمک آنان شتافته‌اند.

اخبار مرتبط

۳۲۱۳ بیمار در مراقبت‌های ویژه

وزیر کشور: گام نخست مدیریت هوشمند کرونا از شنبه اعمال می‌شود

مردم فعلا به سفر نروند

0 نظر

ارسال نظر

capcha