احداث یادمان‌های شهدا در قم، کار ارزشمندی بود

احداث یادمان‌های شهدا در قم، کار ارزشمندی بود

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلمین عسکر دیرباز ضمن گرامیداشت فرارسیدن 23 ربیع الاول سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم اظهار کرد: به گواه تاریخ، شدت استقبال از بانوی کرامت از سوی اهالی قم بسیار زیاد بوده و ایشان در محل بیت النور بعد از گذشت 17 روز بر اثر بیماری از دنیا رفتند و حرم ایشان اینک به سان نگینی در این دیار مقدس می‌درخشد.

وی افزود: بانوی کرامت گرچه روزهای کوتاهی در قم حضور داشتند اما بعد از وفات ایشان، برکات معنوی، دینی، فرهنگی و علمی بسیاری برای مردم و ساکنان این شهر پدید آمد و به طور کلی، فرزندان امام موسی بن جعفر(ع) در هر جای ایران اسلامی، منشأ خیرات و برکات فراوانی بوده اند.

عضو خبرگان رهبری همچنین گفت: بزرگان بسیاری در کنار مرقد مطهر کریمه اهل بیت(ع) از علما و مراجع گرفته تا دانشمندان و حتی اصحاب امام رضا(ع)، امام جواد(ع) و امام‌هادی (ع)دفن شده اند که هر یک بسان پروانه ای دور شمع حضرت معصومه(س) می‌گردند و خود این بزرگان نیز در طول قرون متمادی تا به امروز، منشأ تحولات علمی و فرهنگی قابل توجهی بوده‌اند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از شهرداری قم بابت احداث یادمان‌های شهدا در خیابان‌های این شهر ابراز کرد: حرکت اخیر شهرداری قم در این زمینه حقیقتاً کار فرهنگی بسیار ارزشمندی است که باید از این حیث به دکتر شهردار قم، معاونان و همکاران ایشان تبریک گفت.

دیرباز افزود: بی شک این شهدا و بزرگان در همان مسیر نورانی ائمه اطهار(ع) و حضرت معصومه(س) حرکت کرده اند و از این منظر باید این گونه فعالیت‌ها در مسیر شناساندن هر چه بیشتر شهدا و حماسه عظیم آن‌ها به آحاد مردم تداوم یابد.

وی بیان کرد: این گونه طرح‌ها و برنامه از باب «تعاونوا علی البر و التقوی» هم تقویت کننده آغازگران این مسیر است و هم این که با انعکاس این فعالیت‌های خوب و مؤثر، انگیزه افراد برای فعالیت مؤثر فرهنگی نیز افزایش می یابد، ضمن آن که بی شک توأم با آثار و برکات اجتماعی فراوانی نیز خواهد بود.

رئیس دانشگاه قم گفت: اینکه به عنوان مثال شهروندان و حتی زائران شهر کریمه اهل بیت(ع) در رفت و آمد شهری خود در قم با تمثال نورانی شهدا روبرو می‌شوند این مساله فواید و برکات زیادی در زندگی فردی و اجتماعی آن‌ها به همراه دارد، به خصوص در رابطه با نسل جدید که باید این آشنایی‌ها بیشتر و قوی‌تر هم باشد.

وی در خاتمه افزود: به هر حال نباید در هیاهوی زندگی روزمره از یاد ببریم که این شهدای والامقام، نماد و شاخص معنویت، اخلاق، تقوا و روحیه دینی و انقلابی بوده اند که ما امروز به خصوص بیش از پیش نیازمند همین مسایل و مفاهیم هستیم.

اخبار مرتبط

آثار هنری و رسانه‌ای باید گفتمان انقلاب اسلامی را گسترش دهند

رویداد خوشنویسی «در خط محبت» برگزار می‌شود

شاخص عملکرد مسئولان مکتب امام باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha