در گفت‌وگو با «سراج24» مطرح شد؛

شهادت «حاج قاسم» با استقبال رهبران حزب دموکرات مواجه شد

شهادت «حاج قاسم» با استقبال رهبران حزب دموکرات مواجه شد

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار سراج24، با بیان اینکه لابی صهیونیستی در سیاست‌گذاری کلان ایالات متحده تأثیرگذار است و نقش تعیین‌کننده‌ای دارد، اظهار کرد: این لابی در حقیقت چند هدف را در منطقه و ایالات متحده دنبال می‌کند نخست تقابل مستقیم با جمهوری اسلامی در حوزه‌های سیاسی، امنیتی، نظامی و اقتصادی است که هر 2 جریان دموکرات و جمهوری‌خواه هیچ‌گونه اختلاف نظری ندارند و وابستگان هر دو حزب در تقابل با ایران گوی سبقت را از هم می‌ربایند.

وی ادامه داد: حزب دموکرات و جمهوری‌خواه حفظ برتری نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی در منطقه را در اولویت سیاست خارجی خود قرار دادند و امنیت پایدار این رژیم در اولویت سیاست خارجی هر 2 حزب است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با تاکید بر اینکه معاون«جو بایدن» از شیفتگان حزب لیکود اسرائیل است، بیان کرد: کاملاهریس که به عنوان معاون جوبایدن معرفی شده است یکی از وابستگان شدید لابی صهیونیستی و یکی از شیفتگان حزب لیکود اسرائیل است که همواره از برتری نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه حمایت کرده است.

هانی‌زاده پیرامون دیدگاه سردار شهید جاج قاسم سلیمانی نسبت به آمریکا گفت: این شهید بزرگوار همواره آمریکا را دشمن ملت‌های مستضعف جهان، ملت ایران و محور مقاومت می‌دانستند. تجربه سیاسی، نظامی و میدانی شهید قاسم سلیمانی به خوبی ثابت کرده است که این شهید دقت و دیدگاه بسیار دقیقی نسبت به شناخت دشمن و دشمن شناسی داشتند و باید صحبت‌ها و سیاست‌های ایشان را همواره مورد توجه دستگاه دیپلماسی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم.

وی تصریح کرد: ما شاهد بودیم که ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط نیروهای تروریستی و آمریکا در عراق با استقبال رهبران حزب دموکرات مواجه شده و در این خصوص ترامپ و بایدن در خصوص سردار سلیمانی و شهادت ایشان اتفاق نظر دارند بنابراین دیدگاه‌های بایدن با ترامپ تفاوتی ندارد.

به گزارش سراج24، «بایدن» با انتشار بیانیه‌ای سخیفانه در روز بعد شهادت سردار سلیمانی مدعی شده بود: «هیچ آمریکایی‌ای در مرگ قاسم سلیمانی عزاداری نمی‌کند. او مستحق بود برای جنایاتش علیه نیروهای آمریکایی و هزاران بیگناه منطقه در برابر قانون بایستد.»

اخبار مرتبط

جزئیات سفر سردار سلیمانی به قطر

دلایل انتخاب نام جهادی ابومهدی/ پیوستن به نهضت امام با توصیه صدر

آمریکا و غرب چگونه به این فلاکت افتادند؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha