الگوی راهبری شغلی کمیته امداد در جهان منحصر به فرد است

الگوی راهبری شغلی کمیته امداد در جهان منحصر به فرد است

به گزارش سراج24، حجت الله عبدالملکی در خصوص بررسی عملکرد کمیته امداد با بیان اینکه تا امروز ۱۴ هزار فرصت شغلی از طریق همکاری بیش از ۳۰۰ نفر از کارآفرینان حرفه ای کشور در قالب الگوی راهبری شغلی در سراسر کشور ایجاد شد، گفت: کمیته امداد بر اساس دو الگوی موازی برنامه اشتغال زایی برای محرومان را جلو می‌برد؛ الگوی هدایت شغلی و راهبری شغلی دو الگوی مذکور هستند.

وی درباره الگوی هدایت شغلی توضیح داد و اظهار کرد: این نوع الگو کارشناس محور است و بر اساس آن حدود ۱۳۰۰ نفر کارشناسان مختلف و کار آزموده در حوزه کسب و کار در کشور داریم که از طریق مشاوره شغلی، مسیر شغلی محرومان را تعیین می‌کنند و سپس این عزیزان را از طریق آموزش‌های فنی و حرفه ای راهنمایی و هدایت می‌کنند. این اقدامات را ایجاد و به شپایداری مشاغل این عزیزان ادامه خواهد داشت.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، الگوی راهبری شغلی را یک الگوی کارآفرین‌محور عنوان کرد و افزود: در این الگو، کارآفرینانی که در زمینه کسب و کار خودشان موفق هستند، ایجاد اشتغال برای محرومان را در رسته‌ای که تخصص دارند بر عهده می‌گیرند و گام به گام با این عزیزان همراه می‌شوند تا شغل‌شان به پایداری برسد.

عبدالملکی الگوی راهبری شغلی را یک راهبرد نوین برای اشتغال‌زایی دانست و گفت: این الگو در دنیا سابقه ندارد و در حقیقت یک ابتکار بومی در ایران اسلامی محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

ائمه جمعه ملجأ مردم و سکان داران انقلاب هستند

درآمد۱۷هزار میلیارد تومانی مددجویان کمیته امداد از طرح‌های اشتغال

ایجاد ۵۰۰ مرکز نیکوکاری کاریابی در کشور تا پایان سال

0 نظر

ارسال نظر

capcha